Rubriky
Domov

Na co si můžu vzít americkou hypotéku?

Banky a nebankovní společnosti nám poskytují celou řadu různých druhů financování. Určitě to sami znáte, vždyť na jejich nabídky vidíte reklamy na spoustu místech. Televize, internet, rádio nebo vám s různými nabídkami samotné společnosti posílají emaily, telefonují vám je nebo vám o nich říkají ve chvíli, kdy navštívíte banku. Je samozřejmé, že banky se snaží poskytnout svým klientům nejrůznější druhy financování. Financování je nejhlavnější zdroj jejich příjmů, zejména teda úroky, které dostávají zpět z pravidelných měsíčních splátek klienta.

půjčka

Banky nabízí svým klientům kreditní karty, různé úvěry, hypotéky nebo také americkou hypotéku či nebankovní americkou hypotéku https://www.americkahypoteka.cz/nebankovni-hypoteka/. Slyšeli jste už někdy o ní? I když k tomu název svádí, americká hypotéka nemá s Amerikou nic společného. Je to jen název pro financování, kterému se jindy říká třeba neúčelová hypotéka a podobně. Spočívá vlastně v tom, že klient si vypůjčí d banky větší obnos peněz za podmínek, které jsou pro něj výhodnější než u jiného typu financování. Podmínky se blíží podobě podmínek u klasické hypotéky, proto ten název americká hypotéka.

peněženka

A na co si tedy můžete takovou hypotéku vzít? V podstatě na cokoliv. Pokud s ní chcete financovat nákup nemovitosti, rekonstrukci nebo něco podobného, tak v tomto případě doporučujeme spíše zažádat o klasickou hypotéku. Ale pokud si chcete prostřednictvím půjčky financovat třeba nákup auta, zdravotní výdaje nebo financování studia, pro tyto věci je nejvhodnější právě americká hypotéka.

Podmínky k ní si nastavuje každá banka jinak, ale obecně platí, že tato půjčka má nižší úrok, než standartní spotřebitelský úvěr, proto je pro klienty výhodnější, především, pokud si půjčují větší obnos peněz. Obvykle si také takovou půjčku můžete natáhnout na větší časové období několika let, není výjimka i době delší, než třeba 10 – 15 let.

Rubriky
Domov

Půjčka leccos vyřeší

Kteří lidé vedou nejspokojenější život? I když se to nedá https://www.stream.cz/porady/kazma-to-neda tvrdit absolutně, jsou to zpravidla ti, kteří zrovna mají dost peněz. A čím méně někomu peníze scházejí, tím více si tento může pochvalovat. Vždyť co mohou mít ti, jimž peníze nescházejí? Samozřejmě – mohou mít všechno, co se jenom dá koupit, a koupit se dá dnes skoro všechno.

Jenže mohou si podobně pochvalovat všichni našinci? Bohužel je skutečností, že nemohou. Protože ne všichni míváme za všech okolností tolik peněz, kolik jich potřebujeme. A když pak nemáme dost, musíme se zkrátka omezovat ve výdajích, něco si zkrátka musíme odpírat.

cizí mince

Ale ono se nedá odpírat vždy a všechno. Jsou jak věci, které se dají oželet nebo jejichž pořízení můžeme odkládat na jindy, až na to mít budeme, ale to neplatí vždycky a o všem. Něco prostě musíme mít. A nikdo se neptá, kde na to vezmeme.

A kde se na to dá vzít, když nemáme svých peněz dost? Třeba v některé finanční instituci. Kde si ale pochopitelně nemůžeme jenom tak vzít nějaké ty finanční prostředky a odejít, kde si je můžeme leda tak půjčit. A půjčit si je můžeme až poté, co splníme všechno, co po nás tamní úředníci požadují.

bulharské peníze

A když člověku třeba v bance nevyhoví kvůli jeho poměrně špatné finanční situaci a záznamům v registrech dlužníků? Pak se tu nabízí ještě aspoň nebankovní hypotéka, u které jsou tyto aspekty nahrazené nezbytnou zástavou nemovitosti.

Kdokoliv má tedy nějaký vhodný nemovitý majetek, může se obrátit na nebankovní společnost a využít jedinečnou možnost, která se mu tu nabízí. Tedy půjčku, která je docela snadno dosažitelná a také po jiných stránkách výhodná. A s tou se pak dá zaplatit to, na co se někomu zrovna jeho vlastních peněz nedostává. A to je pochopitelně něco, co musí kdekdo z našinců ocenit. Protože jsou zkrátka služby a zboží, za něž musíme zaplatit. A to bez ohledu na to, zda na to zrovna máme nebo ne.

Rubriky
Domov

Nové, dostatečně prostorné bydlení v mobilním domu

Luxus, krása, moderní design, to vše se snoubí v mobilních domech. Nevěříte? V tom případě se na některé z nich podívejte. Zmínit můžeme například typ MD Relax BEST 2 lavarohouse.cz.

Pojďme se společně podívat na jeho velikost, vlastnosti a cenu.

Bydlení v mobilním domu už není jenom nějaké druhořadé bydlení, zrovna proto, že nemůžete najít nic jiného. Lidé si právě tento způsob bydlení vybírají. Zvolí si ho dobrovolně a jsou v takovém obydlí spokojení a šťastní. Samozřejmě, stejně jako každé jiné bydlení má i toto své klady i protiklady, ale každý si v tom vybere to „své“, takže je jenom na vás, jak se rozhodnete.

žena si čte

Úplně nový, krásný a luxusní dům. Tento objekt je celoroční. Vhodné pro každého, kdo chce rychle bydlet a to s nízkými náklady a za velice nízkou pořizovací cenu. Máte pozemek, ale víte, že by stavba zděné formy, dřevostavby nebo i jiného způsobu stála miliony až desítky milionů? Přitom nepotřebujete žádnou vilu, ale klidně by vám stačilo i něco menšího? V tom případě si tento objekt opravdu zamilujete. Není vůbec malý, tento má rozlohu 52,5 metrů čtverečních. To už je dostatek prostoru na bydlení pro jednoho, pro pár, manžele nebo i rodinu s dítětem či více dětmi.

Objekt můžete financovat i hypotečním úvěrem. Dá se na něj pořídit půjčka či jiný typ úvěru, takže ho můžete splácet po měsíčních splátkách tak dlouho, jak si to rozplánujete.

holčička, králíček

Nízkoenergetický domek se jistě velice rychle stane vaším novým domovem. Uvnitř najdete zesílené a vyztužené konstrukce. Líbivá je i sedlová střecha s přesahem. Izolace je tvořena 180 mm po obvodech stěn. Dále je izolovaná také podlaha a to hned 200mm a 300mm také strop. Vnější fasáda je dřevěná, jedná se o krásný dekor modřínu, velice sympatické a na pohled líbivé dřevo. Vnitřní obložení je řešeno pomocí PVC, lze si ale připlatit za opláštění v dekoru betonu. Těšit se můžete i na vylepšenou koupelnu. Pro kuchyň je zde přichystaná příprava, abyste si domácnost mohli doladit podle svého vlastního gusta k dokonalosti.

Rubriky
Domov

Domov a kde to je?

Jakékoli místo, které si jen budete přát. Takové, kde se budete cítit dobře a kam se budete rádi vracet. Možná, že by Vás na takovém místě měl někdo čekat, bylo by tam teplo a ze zrovna uvařeného jídla by stoupala pára. Takové místo můžeme nazvat domovem a nemusíme se mýlit, protože to my sami určujeme, kde se náš domov nalézá, jak vypadá a co se s ním děje.

Je ovšem pravda, že vše ovlivnit nemůžeme a možná ho spláchne velká voda, nebo ho zachvátí požár a my zůstaneme bez domova. Bez místa kam se vrátit, bez hřejivého bezpečí, kam si můžeme vždycky zalézt a být sami, nebo jen s těmi, se kterými být chceme.

Pokud by byl domov ale podmíněn nejen jaksi hmotnými věcmi, jako jsou domy, skříně, gauče, topení a další vybavení, které nastřádáme, ale jeho podmínkou jsou i lidé, zvířata, nebo cokoli jiného. Poté můžeme mít domovů více.

Více domovů?

Je-li domov tam, kde se cítíte v bezpečí, pak to nemusí být nutně místo jako takové. A navíc nemusí být charakterizován jen jednou jedinou věcí. Udejme si příklad.
Příklad: Máme tu mladou paní s dětmi.

            Co může být kritériem domova?

·         Manžel – životní opora. Osoba, se kterou se cítí v bezpečí

·         Děti – když jsou děti v pořádku a bezpečí je spokojená také

·         Rodiče – maminka s tatínkem. Domov, ve kterém vyrůstala, je stále bezpečným útočištěm

·         Sourozenci – v dospělosti si sourozenci většinou hodně rozumí a dokáží si být velikou oporou

·         Mazlíček – zvíře dokáže člověka sice pěkně naštvat, ale také úžasně uklidnit

·         Dům či byt – vlastní prostor

·         Vzpomínkové předměty – kresby od dětí, fotky, dárky, všelijaké maličkosti

·         Květiny – většinu lidí, i když možná především ženy těší pohled na zeleň

·         Soukromý prostor – každý ho potřebuje, počítač, skříň, šperkovnici… prostě něco, co je jen a jen Vaše a nikoho jiného, kam nikdo jiný nechodí a neleze

Může to být cokoli a každý z nás může mít domov na nejrůznějších místech, i když jeden je pro nás ten nejdůležitější. Důležité ale je, že domov, kde se necítíte v bezpečí a ve kterém Vám není dobře, není tím pravým domovem.

Domov nejsou jen stěny a skříně, tak na to myslete.

Rubriky
Domov

Květiny koupelnu prozáří i osvěží

Po probuzení směřují do koupelny naše první kroky, stejně jako na konci dne těsně před tím, než zalezeme pod peřinu, navštívíme tuto místnost jako poslední. Koupelna je zkrátka místo, kde se osvěžujeme, odličujeme, smýváme ze sebe stres prožitého dne, ale také se probouzíme a zbavujeme naše tělo přebytečné ospalosti, když se chystáme do svěžího rána. Jak si koupelnu zkrášlit?

·         Jaké nám designéři připravili překvapení?
Je to přesně tak, jak čtete v názvu článku: pořiďte si do koupelny květiny. Ne však ledajaké! Musíme myslet na to, že v koupelně se kondenzuje pára, z níž pak vznikají kapičky vody, které se budou usazovat nejenom na skle nebo na volných plochách, ale také na listech a květech rostlinky.. V celé koupelně je vlhko a proto bude takové prostředí vhodné hlavně pro rostliny, které vyžadují vysokou vlhkost, ale také vysoké teploty.
Jaké rostliny se hodí do koupelen?
–          Můrovce
–          Echemey
–          Guzmánie
–          Vrísey

Většinou tyto rostliny potřebují vyjma vlhka také vysokou teplotu, klidně teplejší než tu pokojovou, minimálně po dobu vaší sprchy či koupele. Pakliže máte tmavší koupelnu respektive koupelnu v bytě nebo koupelnu bez okna, doporučujeme vám rostlinky, které nepotřebují tolik světla, jako jsou:
–          Palma horská
–          Lopatkovec
–          Ledviník
–          Dračinec


Jaké rostliny se do koupelen dávají nejčastěji?

–          Kapradiny
Jednak nabízejí mnoho druhů, například netík, stromovitá kapradina, žebrovice, sleziník, ledviník, stačí jim jenom málo světla a mohou být klidně hned pod oknem, nebo v tmavším koutě – kapradině stín neublíží, pokud bude v teple a vlhku. Kapradiny se obvykle musí rosit, avšak v koupelně to nebude třeba. Substrát těchto kapradin nesmí vyschnout, jinak by mohla uschnout i rostlinka.

–          Alokázie
Má výrazně žilnaté listy, může být ve stínu, ale pokud ji rosíte, nezalévejte. Nejvíce se jí bude dařit na okenním parapetu.

Rubriky
Domov

Velké životní rozhodnutí – koupě rodinného domu

Máte s vaším partnerem už za sebou svatbu nebo se do toho chystáte v nejbližší době praštit? Pak také přijde rozhodnutí, kde se usadit, zabydlet a jakou nemovitost si pořídit. To je také Jedním z největších životních rozhodnutí, proto si dopřejte dostatek času na takové velké rozhodnutí a vše důkladně promyslete, a to do patřičných detailů. Většinou se člověk při takovém rozhodování už chce natrvalo usadit a založit rodinu, zestárnout.
dvojitá garáž
Proto vybírejte místo k vašemu životu s rozmyslem a myslete nejen na přítomnost, ale také do budoucna. Nejtěžší asi bude rozhodnout se, jestli chcete byt nebo dům. Pokud jste už definitivně rozhodnutí pro to, že se přestěhujete do domečku dejte tomuto vašemu velkému životnímu rozhodnutí čas a vše řešte s rozmyslem. Nenechte se také zlákat na první pohled lákavou cenovou nabídkou, která ovšem může skýtat různé kostlivce ve skříni. Rozhodně se také nenechte do ničeho natlačit a neuspěchejte vaše rozhodnutí. Dejte si potřebný čas na rozmyšlenou a nesáhněte hned po první nabídce.

Na co se při výběru rodinného domu zaměřit
· Stav dané nemovitosti
· Nutnost a cena případných oprav
· Občanská vybavenost (dopravní spojení, škola, školka, lékař, obchody)
dům na předměstí
Pokud si pořád nejste jisti místem vašeho vyhlédnutého bydliště, ale dům se vám líbí a je v dobrém stavu i za vyhovujících cenových podmínek, pak máte i další možnosti, které můžete využít k tomu, abyste se mohli snáze rozhodnout.

V místě, kde se nachází vámi vyhlédnutý rodinný dům můžete obejít sousedy a zeptat se jich, jak se jim bydlí. Uděláte si tak obrázek o vašich možná budoucích sousedech a také třeba získáte různé cenné informace, které by se vám mohli hodit a mohly by vám pomoci se rozhodnout, zda do koupě nemovitosti jít či nikoliv.

Rubriky
Domov

Jaké jsou vhodné květiny do ložnice

Živé rostliny patří k běžné dekoraci snad každého domu či bytu. Někdo jich má mnoho, jiný jen jednu či dvě, každý však má alespoň jednu. A není divu, koneckonců mají spoustu dobrých vlastností. Během dne produkují kyslík, mnohé z nich čistí vzduch, jiné jsou zase zdraví prospěšné a slouží jako přírodní lékárna, jiné nám dávají chutné plody.ložnice s pracovnou
 
Mnoho lidí však dělá jednu chybu: nekoukají na to, jaké podmínky daná rostlina potřebuje, ale na to, kde bude nejlépe vypadat. Najdeme tak druhy, které nemají rády přímé sluneční paprsky, na okenním parapetu, kde to na ně září celý den, nebo zas druh, který přímé Slunce vyžaduje, na tmavé chodbě. Není potom divu, že brzy chřadnou a často také umírají.
 
Jedním z těch problematičtějších míst je ložnice Skvělý domov. Proč tomu tak je? Tuto místnost používáme především ke spánku. Je tedy jasné, že chceme, aby tam bylo trochu temnější prostředí. Většinu času proto máme zatažené závěsy, případně rolety. To je samozřejmě pochopitelné.
 
Avšak není asi nutné říkat, že většině rostlin takovéto prostředí nesvědčí. Brzy zjistíte, že jim rostou tenké stonky, snažící se dosáhnout ke světlu, které se nakonec bortí pod vahou listů, které nejsou schopny podporovat. Jak to tedy vyřešit?
 
Je to jednoduché: prosvětlete svou ložnici! Hned jak ráno vstanete, roztáhněte závěsy a pusťte dovnitř Slunce, a nezatahujte je dříve, než zase zapadne. Uvidíte, že to prospěje nejen rostlinám, ale i vám. Světlo vám pomůže se lépe a rychleji probudit a nabije vás energií. Uvidíte, že se budete cítit lépe, a vaše rostlinky také.ložnice ve starším stylu
 
Jaké druhy bychom tedy měli do ložnice zvolit? V první řadě se vyhněte těm silně aromatickým, jako je například levandule. Ty totiž mohou při dlouhodobé inhalaci způsobovat bolesti hlavy. Můžete zkusit například Aloe Vera. Je to velmi nenáročná květina, která sice potřebuje dostatek světla, ale jinak je prakticky nezničitelná a vystačí si s minimem zálivky. Navíc je to výborný lék například na popáleniny.
 
Květin je však spoustu druhů a já věřím, že si každý z vás vybere a ozvláštní si tak svůj domov.

Rubriky
Domov

Dokonalý kus nábytku pro dokonalý interiér

Při zařizování obývacího pokoje hraje velmi důležitou roli výběr dokonalé pohovky, která bude ladit s dalším vybavením v místnosti, bude pohodlná a oku lahodící a hlavně za dobrou cenu. Ovšem při výběru tohoto kousku nábytku nemůžete myslet pouze na její vzhled, tedy na barvu či vzor, ale hlavně na její velikost a rozměry. Dobře si přeměřit místo, které jste jí vymezili ve svém obýváku a rozmyslet si kolikamístnou chcete, jestli chcete rohovou, na kterou stranu chcete orientovat roh a spoustu dalších věcí, jako je třeba jestli chcete, aby byla rozkládací, s úložným prostorem či pro každodenní spaní.

krásná pohovka
V naší opravdu rozmanité nabídce vysoce kvalitních, ale přitom levných sedacích souprav si jistě vyberete. Najdete zde levné sedací soupravy rozkládací pro příležitostné či pro každodenní spaní, s úložným prostorem, rohově i ve tvaru písmene U či běžné dvou až třímístné pohovky. Také výběr materiálů, barev a vzorů je opravdu velmi rozmanitý, takže určitě nebudete mít problém najít přesně takovou pohovku, kterou hledáte.
Obývací pokoj je ústřední místností, kde se setkává celá rodina, kde přijímáte návštěvy a kde odpočíváte, čtete si či třeba sledujete televizi, a proto musí být vybavení tohoto pokoje příjemné na pohled a pohodlné a prostě takové, abyste se v tomto pokoji dobře cítili.

kožený nábytek
Naše levné sedací soupravy Vašemu obývacímu pokoji dodají přesně to, co potřebuje k dokonalosti. Jak již bylo zmíněno, je také důležité při výběru zohlednit, jestli využíváte obývací pokoj také jako ložnici a pohovku budete využívat místo postele. V takovém případě je důležité se poohlédnout po levné sedací soupravě, která je nejen rozkládací, ale také určená ke každodennímu spaní.
Rozmanitý výběr našich produktů Vás zcela jistě uchvátí a to nejen svým obsahem a velkou možností výběru, ale také kvalitou a cenou.

Rubriky
Domov

Nejkrásnější zahrada v Litoměřicích

Pokud bychom měli zařadit člověka z vědeckého hlediska, zařadili bychom ho mezi savce, obratlovce, primáty… Člověk by se dal ale zařadit ještě do jedné škatulky. S největší pravděpodobností by tam ale byl sám. Pokud by se k němu nepřidali někteří další primáti. Byla by to škatulka, která by nesla název –  soutěživý.Člověk totiž umí soutěžit naprosto ve všem.Stále se porovnává s ostatními. Porovnává i výsledky své práce. A dokonce soutěží i ve svých koníčcích.

zahrada

·         V roce 2013 byl na litoměřické výstavě „Zahrada Čech“ vyhlášen první ročník soutěže „Nejkrásnější zahrada.“
Účelem této soutěže byla prezentace zahradních architektů i zahradnických firem. Každý soutěžící dostal k dispozici parcelu o rozměrech devět krát osm metrů.
·        Vznikaly tak zahrady, které jsou určeny k relaxaci i aktivně strávenému času v přírodě.
Celou soutěž hodnotila porota, která byla složena ze sedmi členů.

Soutěž i skvělá zábava

V roce 2016 bylo vyhlášeno zajímavé soutěžní téma. „Zahrada všech (ne)smyslů“.Soutěžící se chopili této příležitosti opravdu osobitě. Někteří improvizovali s plastovými lahvemi a jiným recyklovaným materiálem. Právě soutěžní tým, který pracoval s tímto odpadem, zažíval zajímavé situace. Na svůj návrh potřeboval sedm set plastových lahví.

tryska

o   A tak jeho členové obcházeli restaurace, ale stále jich bylo málo.
o   Došlo i na náhledy do kontejnerů.

Díla, která nakonec vznikla, byla opravdu netradiční a velice zajímavá. Už jen samotné názvy, kterými soutěžící svá díla obdařili, hovoří za vše. Jednou z oceněných zahrad byla i ta, která nesla název „Popletená zahrada.“ Další z nich se jmenovala „Jde o úhel pohledu.“ Vítězná zahrada byla ta, která se prezentovala pod názvem „Dešťová zahrada.“ Výherce uspěl především proto, že uměl ukázat správnou cestu k recyklaci dešťové vody. Což bude do budoucna jistě přínosné.