Domov

Jaké jsou vhodné květiny do ložnice

Živé rostliny patří k běžné dekoraci snad každého domu či bytu. Někdo jich má mnoho, jiný jen jednu či dvě, každý však má alespoň jednu. A není divu, koneckonců mají spoustu dobrých vlastností. Během dne produkují kyslík, mnohé z nich čistí vzduch, jiné jsou zase zdraví prospěšné a slouží jako přírodní lékárna, jiné nám dávají chutné plody.ložnice s pracovnou

Mnoho lidí však dělá jednu chybu: nekoukají na to, jaké podmínky daná rostlina potřebuje, ale na to, kde bude nejlépe vypadat. Najdeme tak druhy, které nemají rády přímé sluneční paprsky, na okenním parapetu, kde to na ně září celý den, nebo zas druh, který přímé Slunce vyžaduje, na tmavé chodbě. Není potom divu, že brzy chřadnou a často také umírají.

Jedním z těch problematičtějších míst je ložnice Skvělý domov. Proč tomu tak je? Tuto místnost používáme především ke spánku. Je tedy jasné, že chceme, aby tam bylo trochu temnější prostředí. Většinu času proto máme zatažené závěsy, případně rolety. To je samozřejmě pochopitelné.

Avšak není asi nutné říkat, že většině rostlin takovéto prostředí nesvědčí. Brzy zjistíte, že jim rostou tenké stonky, snažící se dosáhnout ke světlu, které se nakonec bortí pod vahou listů, které nejsou schopny podporovat. Jak to tedy vyřešit?

Je to jednoduché: prosvětlete svou ložnici! Hned jak ráno vstanete, roztáhněte závěsy a pusťte dovnitř Slunce, a nezatahujte je dříve, než zase zapadne. Uvidíte, že to prospěje nejen rostlinám, ale i vám. Světlo vám pomůže se lépe a rychleji probudit a nabije vás energií. Uvidíte, že se budete cítit lépe, a vaše rostlinky také.ložnice ve starším stylu

Jaké druhy bychom tedy měli do ložnice zvolit? V první řadě se vyhněte těm silně aromatickým, jako je například levandule. Ty totiž mohou při dlouhodobé inhalaci způsobovat bolesti hlavy. Můžete zkusit například Aloe Vera. Je to velmi nenáročná květina, která sice potřebuje dostatek světla, ale jinak je prakticky nezničitelná a vystačí si s minimem zálivky. Navíc je to výborný lék například na popáleniny.

Květin je však spoustu druhů a já věřím, že si každý z vás vybere a ozvláštní si tak svůj domov.

Podobné příspěvky