Domov

Květiny koupelnu prozáří i osvěží

Po probuzení směřují do koupelny naše první kroky, stejně jako na konci dne těsně před tím, než zalezeme pod peřinu, navštívíme tuto místnost jako poslední. Koupelna je zkrátka místo, kde se osvěžujeme, odličujeme, smýváme ze sebe stres prožitého dne, ale také se probouzíme a zbavujeme naše tělo přebytečné ospalosti, když se chystáme do svěžího rána. Jak si koupelnu zkrášlit?

·         Jaké nám designéři připravili překvapení?
Je to přesně tak, jak čtete v názvu článku: pořiďte si do koupelny květiny. Ne však ledajaké! Musíme myslet na to, že v koupelně se kondenzuje pára, z níž pak vznikají kapičky vody, které se budou usazovat nejenom na skle nebo na volných plochách, ale také na listech a květech rostlinky.. V celé koupelně je vlhko a proto bude takové prostředí vhodné hlavně pro rostliny, které vyžadují vysokou vlhkost, ale také vysoké teploty.
Jaké rostliny se hodí do koupelen?
–          Můrovce
–          Echemey
–          Guzmánie
–          Vrísey

Většinou tyto rostliny potřebují vyjma vlhka také vysokou teplotu, klidně teplejší než tu pokojovou, minimálně po dobu vaší sprchy či koupele. Pakliže máte tmavší koupelnu respektive koupelnu v bytě nebo koupelnu bez okna, doporučujeme vám rostlinky, které nepotřebují tolik světla, jako jsou:
–          Palma horská
–          Lopatkovec
–          Ledviník
–          Dračinec


Jaké rostliny se do koupelen dávají nejčastěji?

–          Kapradiny
Jednak nabízejí mnoho druhů, například netík, stromovitá kapradina, žebrovice, sleziník, ledviník, stačí jim jenom málo světla a mohou být klidně hned pod oknem, nebo v tmavším koutě – kapradině stín neublíží, pokud bude v teple a vlhku. Kapradiny se obvykle musí rosit, avšak v koupelně to nebude třeba. Substrát těchto kapradin nesmí vyschnout, jinak by mohla uschnout i rostlinka.

–          Alokázie
Má výrazně žilnaté listy, může být ve stínu, ale pokud ji rosíte, nezalévejte. Nejvíce se jí bude dařit na okenním parapetu.

Podobné příspěvky