Rubriky
PC

Počítač nejen jako zábava, ale i práce

Na počítači asi každý věnuje tolik času, kolik sám uzná za vhodné. Je určitě mnoho lidí, kteří v počítači nenaleznou využití, jelikož jim například bohatě stačí jejich mobil. Nicméně počítač má o něco více lepších stránek, než je například mobil. Hlavním pozitivem je samozřejmě výkon, tedy různé programy, hry a aplikace s počítačem zvládneme lépe a rychleji. Hry jsou například oproti mobilnímu hraní lepší záležitostí, jelikož máme k počítači myš a klávesnici, a tak se nám různé hry hrají na něm lépe, nicméně existuje spousta her, jež je dělaná přesně pro tento styl hraní, tedy pro mobilní a většinou se hůř hrají na počítači.

Počítač versus mobil

Počítač bývá často zdrojem zábavy, nicméně neplatí to úplně pro všechny, i když i ti si v tom naleznou čas na jejich zábavu. Tím jak se doba posouvá, typy prací se zkrátka co chvíli různí, samozřejmě spousta z nich jsou pořád stálá. Avšak pokud jste bavičem, nejste už jen tak ledajakým bavičem jako před pár lety. Kdysi byl bavič někdo, jenž vystupoval před lidmi, například v nějakém sále, vyprávěl buď vtipy anebo byl zkrátka humorných moderátorem nějaké akce nebo v televizi. Jak už bylo zmíněno, doba se mění, tedy dnes už ve většině případů, alespoň dle mého, jsou baviči na internetu. Možná to zní absurdně, nicméně si myslím, že je to výnosnější a praktičtější varianta, jak takovou práci dělat.

Streamer neboli bavič na internetu

Taková to zábava vás tedy nemusí vždy stát peníze, abyste na ni mohli přijít. Tito lidé vás zabaví na různých platformách, může to být i živě nebo zkrátka ve videích. Přes počítač se dá v dnešní době dobře vydělat, aniž byste víceméně museli někam dojíždět. Samozřejmě takovou práci nemůže zřejmě dělat jen tak někdo, na takovou práci potřebujete lidi, abyste se uživili. Tedy pokud se vám nepovede prorazit, pravděpodobně se tím neuživíte, mnoho lidí si může myslet, že tato práce neznamená žádné úsilí a vydělat peníze to dokáže téměř všem. Nicméně pravda to není a získat si pravidelné diváky, které bude bavit váš obsah, opravdu vyžaduje úsilí.

Rubriky
PC

Úprava fotografií v počítači

Ve světě, kde jsou všude kolem nás nádherně upravené fotografie až podivuhodně dokonalých lidí, zatouží snad každý po tom, aby si mohl na svém profilu vystavit také hezkou fotku, nebo si dát do rámečku hezky propracovanou fotografii svých dětí. Pokud se nehodláte prezentovat jako model, či modelka, nepotřebujete speciální služby profesionála, a fotografie si můžete upravit sami doma, ve svém počítači. K tomu existuje spousta programů, z nichž nejpopulárnější bude nejspíš Adobe photoshop, který je ovšem placený, a pro amatéra velmi náročný. I obyčejný člověk však sežene programy zdarma, ve kterých krásně doladí jakoukoliv fotografii. Které to jsou?

úprava videa

Picassa

Picassa je nástroj pro správu a prohlížení fotografií, který obsahuje šikovné filtry pro jednoduchou úpravu fotografií. Jednoduše v něm ořežete fotografii na požadovaný rozměr, přidáte text ve velikosti, stylu písma a barvě, které si sami zvolíte, fotografii otočíte, či vyrovnáte. Dále zde můžete jediným kliknutím zvýraznit barvy, přepnout fotografii do černobílé, přidat ostrost, nebo fotku naopak zjemnit. Zvýrazníte stíny na stupnici, jak se vám to hodí, můžete fotografii osvětlit, či naopak ztmavit. Dále lze nastavit stupeň i míra rozmazání okrajů, nebo třeba přidat fotce rámeček.

koza na obrázku

Gimp

Gimp je skvělým programem pro úpravu fotografií, jeho ovládání je však na rozdíl od Picassa už trošku složitější. S pomocí videí na Youtube ses to však zvládne naučit každý. V gimpu již můžete pro filtry nastavovat různá pole, a zvýrazňovat jen určité čísti pomocí nástroje Výběr. Zde můžete také retušovat, a vyhlazovat. Za pomoci gimpu odstraníte z obrázku nežádoucí předmět, lze zde provádět jednoduché fotomontáže, gumovat, dokreslovat, zvýrazňovat některé části, nebo jim třeba měnit barvy. Pomocí vrstev pak můžete do fotografie přidávat obrázky a jiné fotografie, či jejich části. Gimp toho umí spoustu, a lze jej považovat za takovou jednodušší verzi Photoshopu.

Rubriky
PC

Zlevnění kvalitních brýlí pro virtuální realitu

Virtuální realita je hitem několika posledních let, ale teprve v současnosti je dodávána v uživatelsky přívětivém provedení. Jde o sadu neboli takzvaný headset, který se zapojí do vysoce hardwarově výkonného počítače nebo video herní konzole, která má podporu virtuální reality. Tato pomůcka vás přenese do virtuálního světa v simulované realitě a snímá váš pohyb.

Brýle pro virtuální realitu od firmy HTC jsou momentálně za ceny vyšší než 20 000 Kč. Firma ovšem nyní oznámila, že bude zlevňovat v řadách tisíců. Právě díky zlevnění by mohlo VR (virtuální realita) dostupná pro širší hráčskou komunitu.
dívka s VR brýlemi

Přilba a brýle společnosti HTC jsou na prodej už více než dvě léta. Jedná se o model nejvyšší kvality pro náročné hráče. Od toho se odvozuje cena, za kterou se produkt doposud prodával.

Celá sada se dala pořídit za 22 290 korun. Nyní dojde ke snížení na 16 tisíc. Bude také možné koupit sadu s ovladači a dalšími doplňky. Původně tato celá sada vyšla na 36 tisíc korun. Po zlevnění bude stát 31 tisíc.

Tato přilba má zabudovaný OLED screen s rozlišením 2880×1600 pixelů. Došlo o vylepšení rozhraní až o 70 procent.  Tuto změnu v kvalitě jde vidět. Především, pokud čtete ve virtuální realitě text. Velký vliv na tento virtuální zážitek mají audio média. Nové zařízení firmy HTC Vive Pro má zabudovaná sluchátka s velikým výkonem.

Dále můžete nově tento set uchytit přímo na hlavu. Má lépe rozloženou hmotnost a příjemné utahovací ovládání. Firma také zapracovala na komfortu při nošení této sady, srovnáte-li ji s předchozími verzemi produktu.
muž s VR

Tento set má také dva mikrofony, které potlačují okolní hluk. Má v sobě duální kameru díky, které uvidíte i do reality. Může také sloužit na přispění dalším vývojářům.

Virtuální realita je dostupnější každým dnem, a proto je jen otázkou času, kdy bude běžným hráčským doplňkem.