Rubriky
Životní styl

Staráte se správně o svůj střevní mikrobiom?

To jak se staráme o naše střevo hraje zcela zásadní roli v našem zdraví. Ve střevě najdeme nejrůznější viry, bakterie (zhruba 1 600 bakteriálních druhů) i plíseň.

Zdravý mikrobiom snižuje riziko vzniku chronických a imunitních chorob a má pozitivní vliv i na naši kůži.

Věděli jste? Ve střevech vzniká až 90% serotoninu

polévka

Klíč ke zdravým střevům je vhodná strava

konzumujte potraviny bohaté na probiotické kultury (kvašené zelí, kefíry, salát kimchi, probiotické octy)

chia semínka (skvělý zdroj vlákniny, podporují růst zdravých bakterií ve střevech)

kombucha (fermentovaný čaj ve kterém najdeme probiotické bakterie pomáhající ke zdravému trávení)

miso (japonská polévka, která obsahuje probiotika a zvyšuje počet dobrých bakterií ve střevě)

řepa (výrazný zdroj vlákniny, podporuje všechny procesy ve střevech)

zázvor (zlepšuje trávení, zabraňuje nevolnosti a snižuje riziko pálení žáhy)

losos (zdroj omega- 3 mastných kyselin, které pomáhají snižovat záněty v těle)

vývar z kostí (želatina z kostí obsahuje glutamin, který je dobrý pro ochranu stěn střev, pomáhá také proti zánětlivým onemocněním

máta peprná (obsahuje mentol, který zmírňuje nadýmání a problémy s průchodností střev)

Dobré jsou také jablka a fenykl.

břicho

Pokud se o své střevo nebudete vhodně starat, může vás potrápit řada nemocí, kožních vyrážek nebo obezita. Nemusíte ihned od základů změnit celý svůj jídelníček, bohatě postačí když si ke svému oblíbenému jídlu přidáte na talíř 2 lžíce kimchi salátu. A na svačinku kefír.

Pozor: antibiotika jsou hlavní nepřátelé střev. Ničí sliznici a střevní flóru. Musíte-li je užívat, společně s nimi konzumujte i probiotika a po dobrání si naordinujte extra kúru zdravých potravin

Omezte alkohol

Omezte konzumaci alkoholických nápojů (jsou škodlivé pro sliznici). Při popíjení alkoholu jsou totiž toxiny vyplavovány do krve, místo aby šly z těla ven. Následkem toho je velké zatížení jater.

Rubriky
Životní styl

Retro jako životní styl

Retro nebylo dříve příliš velkým objektem zájmu mezi lidmi, někteří z nás se sice orientovali na dobu tzv. první republiky, meziválečné období, kdy se ještě nezačala projevovat hospodářská krize a nacionalistické tendence, ale to mělo charakter spíše jisté recese, nadsázky a připomenutí časů dávno minulých. Ten pravý retro styl začal nabírat na síle teprve nedávno, a připomíná nám zejména dobu od padesátých do osmdesátých let minulého století, tedy v podstatě celou éru socialismu.

medvídek v kufru

Proč se mnozí lidé navrací do této doby, kdy byla technika, ve srovnání s tou současnou, veskrze primitivní, a kdy už pouhý pohled na automobily té doby vyvolává úsměv? Je v tom totiž něco víc, ta doba byla přívětivější, lidé nebyli zatěžováni hypotékami a každý měl dostupné bydlení, neexistovali u nás bezdomovci, bylo více času na koníčky a zájmy a také jsme se více scházeli na fyzické úrovni. Namísto e-mailu a mobilů jen obyčejný pevný telefon, a ten navíc nebyl v každé domácnosti. Dalo by se říci, že technika nám dnes slouží nejen ku prospěchu, ale je také masivně zneužívána pro různé negativní účely.

fotografie a analogové objektivy k fotoaparátu

A tak se nelze divit, že si pamětníci, kteří tuto dobu prožili, chtějí alespoň náznakem připomenout ty staré časy. Připomínají si je velice svérázně, např. nábytkem, svérázným vzhledem některých spotřebičů a elektroniky a dokonce i některými oděvy.

Vytvořte si retro sami

Retro styl se opírá i o některé prvky, které byly moderní v osmdesátých letech, a ty si můžeme i dnes doma oživit. Jsou to např. koberce namísto plovoucí podlahy, dřevěné obklady z palubek, dřevěné kryty radiátorů, výrobky ze samorostů (stojany na TV, škrabadla pro kočky), dřevěné poličky, noční a konferenční stolky, peřiňáky a komody, stolky z masivu pro akvária apod. Šikovný kutil zvládne vyrobit některý retro nábytek a bytové doplňky sám a o to větší radost mu to přinese, navíc masivní dřevo je mnohem zdravější a lépe vypadá, než odýhovaná dřevotříska.

Rubriky
Životní styl

Vytoužený okamžik pro mnoho žen

Začneme trochu smutně, protože některé se tohoto okamžiku nikdy ve svém životě nedočkají. Ačkoliv říkají, že jim to nevadí, a že jim to tak vyhovuje, některé ženy to mají totiž takzvaně spočítané, jiní mladí se neberou proto, že je to vyjde lépe finančně, nebo zkrátka partner se nemá k tomu, aby si danou partnerkou vzal, ani o tom nepřemýšlí, takže se s tím musí daná žena smířit. Daná žena ale neví, o co přichází, protože žádost o ruku je opravdu nádherný a výjimečný okamžik, stejně tak posléze svatba, ať už je na jakémkoliv místě, v kostele, na zámku nebo jenom v obřadní síni. Je to zkrátka opravdový zážitek, který trvá mnohdy do konce našeho života.

Nejde tak ani o oficiality a o to, že když máte dítě, tak byste se měli vzít, to už v dnešní době dávno ale opravdu dávno pominulo. V dnešní době je právě moderní, když se lidé neberou, protože alespoň mohou využívat naplno sociální dávku a podpory, které jim tak stát poskytne. Je tomu bohužel tak, ale takovýchto lidí, kteří využívají systému, se najde mnoho, ale také proč by ne, když je to vlastně zcela normální.

Ty ženy, které jsou požádány o ruku, mohou říct, že je to opravdu hodně velké citový vypjetí a přitom tak nádherná a báječná chvíle. Pokud se opravdu s partnerem tolik milujete, je to zcela běžné a přirozené a je to nádherný projev lásky.

Nesmíte zapomenout na to důležité

Ke každému zasnoubení totiž patří i krásný zásnubní prstýnek pro vaši partnerku .

Ten by měl celou akci dovést k naprosté dokonalosti. Jakýkoliv typ by zřejmě měl být zlatý, protože zlato je velice ceněný kov, ať už jde o jeho barvu žlutou nebo bílou, či některé jsou dokonce červené. Vypadá tak velice elegantně i jednoduchý kroužek s kamínkem, nebo můžete zvolit něco velkolepějšího. Každá žena bude samým překvapením jistě moc nadšená a bude se jí líbit právě ten, který jí sami vyberete. Druhů je opravdu mnoho, takže si můžete vybrat podle svého vlastního uvážení. Pokud však máte jiné oči, tak zde jste naprosto správně. Jsme schopni vám vytvořit i prstýnek na míru podle vašich představ.