Rubriky
Peníze

Vzít si hypotéku na rekonstrukci?

Mnoho lidí zvažuje hypotéku a to z toho důvodu, aby se například mohli odstěhovat od svých rodičů a žít svůj vlastní život. Něco takového je pochopitelné, protože nikdo nechce žít se svými rodiči po celý život. Je ale potřeba mít na paměti, že pokud si vezmete hypotéku, je to něco, co se s vámi potáhne klidně i 30 let. Peníze vám sice budou poskytnuty jednorázově, ale rozhodně nepočítejte s tím, že jednorázově vše vrátíte. Člověk není schopen získat tolik peněz, aby mohl půjčené peníze za měsíc vrátit. Je také potřeba počítat s tím, že na takové hypotéce přeplatíte a to klidně i dva miliony korun. Bohužel nic není poskytováno jen tak a hypotéky už vůbec ne. Pokud jste se s hypotékami ještě nikdy nepotkali, rozhodně byste si měli načíst informace, které se s něčím takovým pojí.

starší dům

Je mnoho věcí, na které si člověk může vzít hypotéku. Jednou z věcí je i hypotéka na rekonstrukci fahd.cz, kterou čerpají hlavně mladší lidé. Celé řadě mladším lidem se nechce stavět a tak si kupují domy, které mají klidně i sto let. Je jasné, že takový dům nebude na první pohled pro daného člověka ideální a to klidně jak exteriérově, tak i interiérově. Člověk si rozhodně bude chtít takový dům upravit podle toho, co se mu líbí. Je jasné, že nemusí mít daný člověk tolik peněz, aby byl schopen rekonstrukci zaplatit ze svého. Právě proto si lidé berou tento typ hypotéky, aby mohli uskutečnit rekonstrukci, která zajistí to, že budou v novém domově spokojeni a vše bude vypadat dle jejich představ.

staré schody

I v tomto případě ale platí, že na hypotéce přeplatíte a že se jí jen tak nezbavíte. V tomto případě by ale člověku mohlo stačit zapůjčit si pouze jeden milion korun. Vše je to o tom, co všechno bude chtít člověk zrekonstruovat. Bylo by určitě dobré mít něco takového předem promyšleno, abyste alespoň zhruba věděli, kolik korun bude zapotřebí si půjčit.

Rubriky
Peníze

Peníze nepatří do slamníku

Peníze nepatří do slamníku

Pokud se vám úspěšně daří vytvářet si finanční rezervy na případné horší časy, pak možná řešíte otázku, jak bezpečně a efektivně uložit nabyté prostředky. Rozhodně by neměly končit ve slamníku nebo za trámem na půdě. Dnešní doba je sice finančně značně nejistá, ale přesto existuje řada možností. Mnoho lidí má své úspory uloženy v bance, a to buď na klasických bankovních účtech, případně využívá různých druhů spořících účtů. Na běžných bankovních účtech dnes už prakticky žádné úroky nejsou připisovány, proto se nevyplatí zde mít uloženy větší finanční úspory. O něco lepší je situace na spořících účtech. Zde je ale potřeba prostudovat nabídky jednotlivých bank, protože podmínky a výše úroků se mohou značně lišit. Další možností je investice do drahých kovů, především zlata a drahých kamenů. V posledních letech šla významně nahoru cena zlata. Jaký bude další vývoj lze jen těžko odhadovat.

zlato

Dnes se nabízí k nákupu velká řada zlatých či stříbrných mincí. Do drahých kovů lze s úspěchem ukládat finanční prostředky. A je celkem více než jistě, že zlato nebo drahé kameny svou hodnotu neztratí nikdy. Nebude sice v čase stále stejná, ale rozhodně je trvalejší než hodnota peněž uložených na účtu. Další možností je investovat do nákupu nemovitostí.

penize

Cena všech bytů, domů i pozemků již několik let vytrvale stoupá a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by hodnota měla klesat. Řada lidí již zakoupila nemovitost jako investici do budoucna nebo jako investici pro své děti. Pokud nemovitost zakoupíte a nemáte pro ni v současné době využití, tak je vhodné ji pronajímat. Můžete tím získat příjemný příjem navíc. Investované peníze vám tedy ještě generují další zisk. Žádné investování však není zcela bez rizika a lze jen těžko odhadovat, jak se bude v budoucnu hodnota peněz či různých komodit měnit.

Rubriky
Peníze

Získat hypotéku je opravdu velmi snadné

Mnoho lidí se domnívá, že schválení finančního obnosu na koupi nemovitosti je velmi složité. Je zapotřebí spousta úkolů, které je pro samotného jedince splnit, ale když k tomu máte profesionální podporu, můžete si být jistí, že na úvěr opravdu dosáhnete. Pokud nevíte, jak získat hypotéku https://nebankovnihypoteky.net/jak-ziskat-hypoteku/, tak se neostýchejte a zeptejte se právě nás, protože my vám skutečně dokážeme pomoci ve všech směrech.

 

Posouzení hypotéky

  1. Dokumentace

Víte, že k tomu, abyste dosáhli na úvěr, potřebujete opravdu mnoho dokumentace ze zaměstnání, ze spořícího účtu a dalších institucí. Je to pro vás velmi obtížné dokumenty sehnat, když ani nevíte, jaké přesně potřebujete. Věřte nám, že pokud jste na vyřizování všech dokumentů sami, potom si můžete být jistí, že na hypotéku nikdy nedosáhnete, protože dokumentů je opravdu zapotřebí spoustu a pro normálního smrtelníka je to opravdu nemožné. My však pro vás máme dokonalé řešení, když požádáte o pomoc právě nás, můžete se být jistí, že své vysněné peníze skutečně dostanete. Tak jen do toho. Nebuďte na problémy sami, když nemusíte. My jsme tu opravdu od toho, abychom vám se všemi dokumenty a se vším, co se financí týče, pomohli. Tak se nenechte dlouho přemlouvat a netrapte se věcmi, které za vás může vyřídit někdo jiný.

 

Peníze na dům

  1. Zařizování

Už když vám někdo řekne slovo hypotéka, orosíte se při pomyšlení, kolik vyřizování vás čeká. To jistě chápeme, ale také vám poradíme, jak se veškerého vyřizování můžete snadno vzdát, a přitom finance získat. Zajděte si pro radu a zhodnocení vaší situace právě k nám a uvidíte, že jsme společnost, která vám vše obstará. My zařídíme vše a budeme se snažit, abyste byli maximálně spokojeni. A věřte nám, že díky naší péči docílíte toho, co je pro vás opravdu důležité. Finance vám díky nám opravdu neuniknou, a to je velmi důležité. Tak neváhejte a přijďte co nejdříve, protože čím dříve přijdete, tím dříve budete mít své finance.

Rubriky
Peníze

Mladí jsou na tom s finanční gramotností lépe, přesto to stále zázrak není

Přesto, že mladí lidé a děti jsou na tom s finanční gramotností lépe než jejich rodiče ve stejném věku, oproti zbytku Evropy stále zaostáváme. Pokud se zeptáte nějakého mladého člověka nebo dítěte ve svém okolí, pravděpodobněji Vám spíše sdělí cenu nejnovějšího iPhonu než reálnou cenu mléka. Zlepšení hlavně napomohlo zařazení finanční matematiky do hodin na základních školách a snaha rodičů vést děti k finanční zodpovědnosti již od útlého dětství. 

 Podle výsledků průzkumu České spořitelny je pro finanční gramotnost právě vzdělání to nejdůležitější. Nejhůře se ve financích pohybují lidé se základním vzděláním, nejlépe vysokoškoláci, přesto nejvíce finančně gramotní se stávají vysokoškoláci až po 40. roku života. Podle odborníků výsledky průzkumu nepřináší nic nečekaného – obecně lépe hospodaří s financemi lidé s vyšším platem, což většinou bývají jedinci s vysokoškolským titulem. Lépe hospodaří lidé ve větších městech, což opět může souviset s vyšším podílem vysokoškoláků v obyvatelstvu.

 Finanční gramotnosti by se dítě mělo učit již od mala. K tomu ho však musí vést rodiče, protože jenom škola nestačí. Pokud děti již teď naučíte, jaká je hodnota peněz, jak si efektivně našetřit a jak vůbec svůj rozpočet vést, v dospělosti nebudou tolik překvapení a rychleji se zapojí do běžného chodu života. Pamatujte si, že pro dítě jste ve světě financích vzor Vy, tudíž pokud neumíte nakládat s penězi, těžko to můžete naučit Vaše dítě.

 Zde je pár tipů, jak již od dětství vést dítě k správné cestě v oblasti hospodaření:

1.       Finanční hry
 Nebojte se již s dítětem předškolního věku hrát hry, kde řešíte otázky týkajících se peněz. V těchto hrách se fantazii meze nekladou, takže si můžete hrát na domácnost či obchod. V průběhu toho se dětem snažte sdělit, kde se peníze berou, jak se spoří, co se musí platit a co vše dospělý člověk ohledně peněz musí vědět.

2.       Kapesné
 Ideální věk pro první kapesné se pojí se začátkem povinné školní docházky. Obvykle začíná na pár desetikorunách a až postupem času se začíná navyšovat. Vůbec není na škodu dětem koupit peněženku a prasátko, aby si mohli úspory střádat do prasátka a mít hotovost aktuálně k dispozici. Sledujte hlavně u mladších dětí, za co utrácejí, ale pokud to jde, jejich rozhodnutí ohledně toho, co si koupili, nebo chtějí koupit, jim nerozmlouvejte.

3.       Vlastní bankovní účet
 I přesto, že tuto službu nabízí banky i často dětem, které mají za sebou sotva prvních pár let povinné školní docházky, je lepší počkat do vyššího věku. Ideální čas na založení účtu je okolo 12 let. Aby se dítě opravdu naučilo řádně hospodařit s penězi, je dobré mu posílat na účet i kapesné a zároveň k tomu přidat již nějakou platební povinnost – např. jízdné.

4.       Práce
 Za běžné domácí práce byste dítě platit neměli, protože se jedná o běžnou povinnost. Mladšího školáka však můžete motivovat nějakou mimořádnou prací, např. zametení listí na zahradě nebo umytí auta, za drobnou finanční odměnu. Od 15 let je možné chodit na brigády, takže se nebojte nechat puberťáka otrkat na všedním pracovním trhu.

Rubriky
Peníze

Rekonstrukce nemovitosti

Jestliže není Vaše bydlení podle představ, tak je zapotřebí ho změnit k obrazu svému. K tomu je zapotřebí provést hypotéku, což není levná záležitost.

Rekonstrukce nemovitosti

Nic nepodceňte

Představa, že si můžete bydlení předělat podle sebe je skvělá, a proto je v mnoha případech opravdu rekonstrukce skvělou volbou. Klidně můžete přeměnit starý dům ve vysněné bydlení, do kterého se budete neustále s nadšením vracet. Tento stavební zásah je rozsáhlý, takže je to otázka spousty času a financí, což znamená, že ji rozhodně nesmíme podcenit a vše naplánovat dopředu.

zrekonstruovaný dům

Vždy si necháváte stranou rezervu, protože zejména starší nemovitosti můžou ukrývat různé strašáky, což se výrazně promítne ve financích. Takže než začnete pracovat, tak si společně sedněte a sepište si plán od A do Z, jenž překontrolujte, přičemž z něj můžete následně předběžně spočítat finance. Je dobré si pozvat statika a třeba šikovného řemeslníka, protože ti Vám můžou ušetřit spoustu trápení. Dále můžete všechno zvládnout svépomocí, kdy ušetříte dost peněz, ale na druhou stranu Vás to bude stát hodně financí a času, takže volba je na každém.

Finance

Velkým problémem je v nastavení financí, protože kvůli nim už mělo spoustu lidí nemalé problémy. Až si tedy stanovíte svůj rozpočet, tak do něj zařaďte určitě větší rezervu, protože náklady se kvůli odhalení většího problémů rapidně zvýší, což by mohlo mít za následky financí problémy. Jestliže se moc v cenách materiálů a práce týkající se této problematiky moc nevyznáte, tak mrkněte na internet a zeptejte se přímo u více stavebních firmě, protože tak získáte reálnou představu.

americké bankovky

Ve finále řada lidí zjistí, že momentálně na tento projekt nemá prostě peníze, ale rádi by jej zrealizovali. V takovém případě nejí nic snadnějšího než hypotéka na rekonstrukci, kdy peníze dostanete velice rychle a nebudete muset čekat několik měsíců až našetříte dostatek peněz. V této společnosti Vám na míru spočítají výši hypotéky i jednotlivé splátky, a proto nebudete mít se splácením sebemenší problém. Pro počáteční domluvu stačí vyplnit jednoduchý formulář.

Rubriky
Peníze

Potřebujete půjčku?

K tomu, aby člověk žil jako člověk, potřebuje tento peníze. Bez těch už je dnes život nemyslitelný, snad leda s výjimkou nějakých těch bohem zapomenutých zaostalých končin, k nimž ale my z civilizovaného světa nepatříme a většinou je nikdy osobně ani nenavštívíme.

eurounijní mince

My prostě potřebujeme peníze, a to na každém kroku a v každičkém okamžiku. Ať už se vrtneme kamkoliv, všude je na nás nejednou mohou požadovat, případně se tam bez těchto cítíme špatně, i když je po nás nikdo nevyžaduje.

Peníze jsou nám zapotřebí. A to proto, že si za ně pořizujeme to, co je pro život nezbytné, a také to, co nám každodenní žití usnadňuje nebo zpříjemňuje.

A když je nemáme? Pak nejednou není zbytí a musíme si je půjčit. Což se ale snáze řekne, než udělá. A to proto, že poskytovatelé půjček nerozdávají peníze každému na potkání, že tito vyžadují určité záruky, že se jim vše půjčené i s úroky zase vrátí.
směs měn

A proto je mnoho situací, kdy člověk o půjčku žádá, ovšem nakonec odchází s nepořízenou. Protože se jednoduše nezdál poskytovateli dostatečně důvěryhodný.

A je-li tomu tak, nebo cítí-li člověk, že by k tomu s největší pravděpodobností mohlo dojít, nejednou vsadí na jistotu a míří rovnou do nebankovní sféry, kde se nabízí americká nebankovní hypotéka https://hypotekybezregistru.cz/. Protože tady jsou požadavky kladené na zájemce o půjčku daleko nižší než kde jinde a uspěje tu tedy leckdo. Dokonce i ten, kdo by třeba v bance neměl sebemenší naději na úspěch.

U nebankovních hypoték totiž nehrají rozhodující úlohu ani příliš nízké příjmy, ani nějaké ty bezvýznamné záznamy v registrech dlužníků, netřeba se děsit ani exekucí a jiných problémů. Tyto nedostatky jsou značnou měrou vykompenzovány tím, že se tu člověk za půjčené peníze zaručuje nemovitostí, již musí dát do zástavy.

Stačí tu zastavit nemovitost a je vyhráno. Žadatel dostane peníze rychle a za výhodných podmínek a může být opět člověkem.

Rubriky
Peníze

Jak se vymanit z problémů?

Každému se někdy nedaří. A soukromí podnikatelé nejsou výjimkou. I ti zažívají chvíle, kdy má člověk hluboko do kapsy, i ti se někdy ocitnou ve zdánlivě neřešitelné situaci, kdy mají platit za to či ono, jenže tak nemohou z nejrůznějších důvodů učinit.

české koruny

A nejde vždy jenom o ty, kdo se dostali do problémů svou neopatrností nebo i vyslovenou hloupostí. Někdy se na situaci takového jedince podepíše klidně i hloupost či přímo zlovůle jiných, za něž musí nést důsledky i nevinní.
Ovšem co má takový podnikatel v nouzi dělat, že? Peníze si vesměs sám nenatiskne, a pokud snad ano, dostane se dříve či později do ještě daleko většího průšvihu.

A když tedy není kde brát, nezbývá, než si někde peníze půjčit. Což není zase až tak jednoduché, jak by si možná mohl neznalý člověk myslet. Protože banky chtějí jistotu, že dlužník půjčené peníze vrátí, a svou opatrností vlastně kdekoho odsoudí k nezdaru. Nebo k tomu, aby hledal jinde.

A jinde uspěje i ten, kdo v bance nemá naději. Protože i mnohým z těch, kdo jsou na dně, ještě svítá naděje jménem nebankovní hypotéka bez registru. Produkt, který dává naději na získání peněz právě i těm, kdo nemohou doložit vysoké příjmy, stálé zaměstnání či bezdlužnost, kteří nemají spoluručitele nebo nemohou poskytnout čistý výpis z registru dlužníků.

Kouzlo tohoto úvěru spočívá totiž v tom, že se lze za půjčené peníze v až stomilionové výši zaručit vlastní nemovitostí, respektive nemovitostí někoho jiného, kdo je ochoten se za dotyčného nebožáka zaručit. A to bohatě stačí na to, aby byla prakticky komukoliv vyplacena částka ve výši až sedmdesáti procent hodnoty oné zastavené nemovitosti.

chudoba

Stačí si tak jednoduše podat žádost, zastavit onu nemovitost a peníze jsou rychle k mání. A zatímco je jejich výplata rychlá, jejich vracení může být rozloženo klidně i až na čtyři desetiletí, což dává možnost snížit splátky na minimum.
A to nejsou ani zdaleka jediné přednosti takové nebankovní hypotéky bez registru. Jak se o tom můžete přesvědčit klidně i vy sami.

Rubriky
Peníze

Nebankovní americká hypotéka jako platný hráč na poli finančních služeb

V zásadě neexistuje žádný úvěr, který má pouze samé klady, anebo samé zápory, ostatně, kdyby takový existoval, byl by osamoceným prvkem na finančním trhu, anebo by se v opačném případě vůbec neprosadil. Proč se tedy lidé uchylují k hypotéčním úvěrům obecně, zvláště pak k americkým hypotékám?
znak dolaru.png

Věřitele nezajímá, k jakému účelu peníze potřebujete

Především je využitelná na cokoliv. Financovat lze touto cestou nákup spotřebního zboží v určité limitní hodnotě (zpravidla to bývá dolní hranice 50 tisíc korun). Jedná se totiž o jakýsi bezúčelový spotřebitelský úvěr, který je vůči věřiteli zajištěný nemovitostí. Zjednodušeně by se dalo říci, že jde o kombinaci spotřebitelského úvěru a hypotečního úvěru. Zásadní výhodu lze spatřit v tom, že ve srovnání se spotřebitelskými úvěry lze tímto způsobem čerpat vyšší finanční obnosy s nižší úrokovou sazbou. Mnozí lidé tímto způsobem financování řeší např. pořízení nábytku a vybavení bytu nebo domu. Věřitel tedy nezjišťuje, k jakému účelu peníze využijete, a právě tato vlastnost je nejčastějším důvodem, proč je o tento produkt na trhu zájem.
mince u domku ze dřeva.jpg

Úvěry od bankovních i nebankovních subjektů

Splátky nebankovní americké hypotéky, i té bankovní, lze rozdělit do delšího časového období, což představuje zvláště pro mladší ročníky určitou možnost pořídit si vlastní bydlení, nové auto, zařízení bytu apod. Někteří poskytovatelé umožňují dokonce úvěr splatit předčasně bez sankčních poplatků. Poplatky za vedení úvěrových účtů bývají většinou nižší, než u klasických hypoték, poplatky za poskytnutí hypotéky jsou zpravidla ve stejné výši. Americké hypotéky poskytují bankovní i nebankovní subjekty, v mnoha případech lze také fixovat úrokové sazby na určitou poměrnou část doby splácení, někteří poskytovatelé umožňují fixovat úrok po celou dobu splácení dlužné částky.

Zajištění nemovitosti

Nevýhodou tohoto způsobu financování je především zástava nemovitosti ve prospěch věřitele. Pro dlužníka to znamená závazek a především komplikace v případě, že jej nedodrží. Existují sice různé úlevy a seriózní společnosti vůči svým zákazníkům uplatňují vstřícný přístup, ovšem musíte mít předem jasno, z jakých zdrojů budete pravidelné měsíční splátky hradit, aby nemuselo dojít k nejhoršímu – tedy k exekuci nemovitosti.