Rubriky
Nákupy

Proč se badminton stal ideálním sportem na dovolené

Plánujete dovolenou a přemýšlíte i nad tím, co si vezmete s sebou za předměty pro pobavení, pro rozptýlení a trávení volného času? Mohou to být deskové a karetní hry, oblíbený knižní titul, antistresové míčky, malířské potřeby, digitální zrcadlovka, ale také vhodné sportovní potřeby a náčiní. Zaměříme-li se na sport, který lze o dovolené provozovat, měli bychom začít u toho podstatného, a sice položit si otázku, jaké sportovní potřeby si lze s sebou vzít, pokud jedeme k moři, na hory, k přehradě, za cykloturistikou, na vodáckou výpravu nebo na hvězdicový zájezd.

badmintonová raketa a míček

Ne každý předmět je vhodný zrovna k moři, kupříkladu si tam zřejmě nebudete brát hokejku a brusle, na horské chatě asi stěží využijete šnorchl a ploutve, ale přece jen existuje sport, který lze provozovat v podstatě na každém dovolenkovém pobytu – badminton.

Na badmintonu je pozitivní zejména to, že je to sport jak vrcholový, tak i rekreační, a že si jej dokážete užít na všech typech povrchů. Můžete jej hrát i na šikmé ploše a dokonce i ve vodě. Je to činnost, která vás bude bavit u moře, na horách, u rybníka, na louce za chatou, na mělčině u přehrady, ale i v místech, kde byste to neočekávali. Kupříkladu si lze zahrát na vrcholu Sněžky, půjde to i na odstavené vlakové či vlečkové trati, badmintonové rakety https://www.sportoaza.cz/badmintonove-rakety/ si můžete vzít do zámecké zahrady u zámku v Hluboké nad Vltavou a hra vás bude bavit i na hrázi největšího českého rybníka Rožmberk.

badmintonový míček

Ke hře samotné toho nepotřebujete tolik, jako hokejisté, kteří se předstupem na led navlékají jako těžkooděnci, tady vystačíte se dvěma raketami a sadou míčků a když na to přijde, hru odehrajete i naboso, v docela obyčejném bavlněném triku a krátkých teplákových kalhotách. Je to zkrátka sport nenáročný a přesto zábavný, mohou hrát proti sobě muž a žena, dospělí a děti, staří i mladí.

Rubriky
Nákupy

Pohodlně a elegantně

Mnoho žen chodí rádo v sukních a nechtějí se toho vzdát ani v chladných zimních měsících. Naše babičky se oblékaly pod sukně kamaše, ale byly to většinou pletené a docela neforemní kusy oblečení, které byly funkční ale ne zrovna estetické. Pak tady byla možnost punčocháčů, takových, jako oblékáme našim dětem, ale po pravdě, která žena od věku 10-ti let by v nich chtěla chodit, když je máme spojené právě s dětským věkem. A silonové punčochové kalhoty sice vypadají elegantně, ale moc nezahřejí. Proto se vítanou součástí šatníku žen v zimě staly legíny.

legíny

Legíny jsou z přilnavých materiálů, mnohdy mají zpevňující efekt, a tak jsou velice praktickým pomocníkem, pokud chcete mírně dotvarovat postavu pod sukni. V zimě můžete využít zateplené legíny na zimu, které jsou z hřejivých materiálů a nahradí vám kalhoty. V létě můžete nosit krátké legíny, které jako přídavných efekt zabrání tření vašich stehem při chůzi a zabrání tak vzniku nepříjemných odřenina a zčervenání kůže.

legíny

Legíny pod sukní jsou vhodné pro všechny typy postav a těm, co bojují s nějakým tím kilem navíc mohou vizuálně pomoci k ze štíhlení nohou. Máte-li trošičku nadváhu a nemáte-li odvahu chodit v krátkých až mini sukních, krátké legíny, které budou mírně nad kolena nebo i těsně pod, vám umožní si tyto sukně obléknout. Skryjí pomerančovou kůži nebo strije na stehnech, a přitom si s klidem můžete oblíknout sukni, která končí těsně pod zadečkem.

Legíny jsou velmi praktický kus oblečení jak v zimě, tak v létě. Není důvod se jich vzdávat kvůli jakémukoliv typu vaší postavy. Navíc legíny mohou být i ozdobné krajkou nebo v pestrých barvách a vy tím získáte velmi originální kus do svého šatníku. Nebojte se legín, dodají vám mladistvý vzhled a jsou velmi pohodlné jak v létě, tak v zimě, jak do práce, tak na sport. Každá žena by ve svém šatníku měla mít legíny.

Rubriky
Nákupy

Jsou diety účinné?

Jelikož je období tropů, slunění se na pláži a koupání v moři, mnoho žen se rozhodne pro hubnutí, aby se v plavkách líbily a cítily dobře. Bohužel většina vždy zvolí cestu drastických diet, jelikož u nich se dostaví výsledek za daleko kratší dobu, než u zdravého hubnutí. Diety jako takové by se neměly ani propagovat, jelikož u mnoha dívek a žen může rozvinout poruchy příjmu potravy a protože u těchto diet přijde vždy jojo efekt, volí pak ještě drastičtější verze. Zdravé hubnutí je běh na dlouhou trať a léto je již v plném proudu, tudíž je pro většinu žen dieta jasnou volbou. Pojďme si tedy udělat menší přehled těch lepších diet, které Vaše tělo nezruinují.

hubnutí

Flexitariánská dieta

V této dietě jde o to, že větší polovinu Vašeho jídelníčku by měly tvořit vegetariánské potraviny, především zelenina a ovoce, vejce a mléčné výrobky. Jako doplnění této stravy pak můžete konzumovat i maso a ryby. Jde o to, aby maso netvořilo základ Vašeho stravování. Ačkoliv se to nezdá, maso není zase taková výhra pro Vaše tělo a spousta zeleniny a luštěnin ho umí krásně nahradit. Ale nic se nemá odpírat a touto dietou budete mít krásně vyvážený nutriční příjem.

Přerušovaný půst

Základem této diety jsou čerstvě vyrobené šťávy, ať už ovocné nebo zeleninové. Pravidla jsou taková, že jeden den pijete pouze tyto šťávy a druhý den pak jíte normální stravu. Konzumace takovýchto šťáv se stala velmi populární, jelikož obsahují obrovské množství vitaminů a minerálů.

ketogenní dieta

Ketogenní dieta Goodly

Tato dieta je založena na omezení sacharidů a větším příjmu bílkovin. Sacharidy ovšem nevyřazujte úplně, v malém množství jsou pro tělo prospěšné. V jídelníčku by Vám nemělo chybět velké množství ryb, masa a luštěnin. U této diety musíte dodržovat přesná pravidla, aby se dostavily výsledky, z tohoto důvody existuje mnoho firem, které jídla uvaří a dovezou Vám je na týden v krabičkách.

Rubriky
Nákupy

Klasická nebo elektrická kytara?

Víte, jaký je rozdíl mezi klasickou a elektrickou kytarou? Když uslyšíte hrát někoho na klasickou kytaru https://www.sbazar.cz/hledej/elektrick%25C3%25A1%2520kytara , bude klasická kytara znít vždy stejně. Ale elektrická kytara, to bude co hráč, to jiný zvuk. Elektrická kytara totiž nehraje bez zesilovače a reproboxu, případně tzv. comba, což je zesilovač a reprobox v jednom. A zároveň každý hráč na elektrickou kytaru bude mít řadu efektů, které umí se zvukem doslova zázraky.

elektrická kytara

Chcete-li začít s elektrickou kytarou, tak není nutné, abyste předtím hráli na klasickou kytaru. Pokud jste úplný začátečník, tak je vhodné, abyste prostudovali nějaké články, případně shlédli pár kanálů na Youtube, kde načerpáte základní znalosti. I v této fázi byste si ale neměli ještě nic kupovat. Ideální je navštívit prodejnu hudebnin a nechat si vše ukázat a vysvětlit. V takové prodejně si můžete zkusit zahrát na vícero elektrických kytar a až pak se rozhodnout, kterou si pořídíte. V téže prodejně si můžete vyzkoušet již tu svou kytaru s combem. Tady vaše začátečnické nákupy zřejmě prozatím skončí a vy se budete věnovat hře samotné.

Naučíte se akordy, základní rytmy a je možné, že založíte kapelu. A tady začnete uvažovat, že si ke kytaře koupíte nějaké efekty. Jedním ze základních, který byste měli určitě vyzkoušet je fulltone ocd Feedbackpedals. Při koupi efektů můžeme opět jen doporučit návštěvu obchodu s hudebninami, kde vás nechají na vaší vlastní kytaře i s vlastním kombem si ten který efekt vyzkoušet.

elektrická kytara

Hra na elektrickou kytaru se v mnohém liší od hry na klasickou kytaru, hlavně v tom, že k táboráku do lesa těžko donesete elektrickou kytaru a zesilovač. Ale na klasické kytaře si neužijete hru se zvukem, s efekty, které hudbu zmohutní, nebo vytvoří echo, dozvuky, nejrůznější zkreslení apod.

Ať už vlastníte klasickou nebo elektrickou kytaru, máte krásného koníčka a určitě nenechávejte svou kytaru někde v koutě.

Rubriky
Nákupy

Pergola na zahradu prostě patří

Kdo bydlí v domku se zahradou a má již nějakou dobu pergolu, nebude nikdy váhat a vždy vám ji bude doporučovat. Pergola na zahradě má své opodstatnění a zahrada bez pergoly je tak říkajíc prázdná. Zkrátka ji něco chybí. Pergoly vyrábíme typizované. Můžete si je vybrat z naší stálé nabídky. Pergoly jsme ale také schopni přizpůsobit vaši představám a potřebám. Máme dost zkušeností, abychom vám byli dobrými rádci, když budete zvažovat, jak by měla vaše pergola vypadat a co vše by měla splňovat.

Krásná pergola

Pergoly vám můžeme přijet postavit, pergoly vám můžeme rovněž poslat jako stavebnici. Její montáž jistě zvládnete sami, případně s pomocí svých přátel či rodinných příslušníků. Pergoly máme v nabídce jako volně stojící zahradní objekty. Máme ale i pergoly, které se dají jednou stranu připojit k vašemu domu. Do takové pergoly může ústit zahradní vchod z domku.

Naše pergoly jsou dřevěné. Pergoly můžou být bez ukotvení, což ale nedoporučujeme. Přece jen se jedná o poměrně velké půdorysné plochy a dřevostavba je přitom docela lehkou konstrukcí. Silný poryv větru s ní může docela slušně zahýbat. Ukotvení se může realizovat několika způsoby. Jednak pomocí zemních trnů z pozinkované oceli, nebo pomocí zabetonovaných patek. Samotnou konstrukci pergoly tvoří nosné hranoly, na které je přichycená konstrukce střechy. Jde o klasické střešní konstrukce tvořené vazníky a krokvemi. Střecha je plně zakrytá dřevěnými deskami. Zastřešení nabízíme formou barevných asfaltových šindelů.

Pergola s kovovou konstrukcí

Veškeré řezivo použité na konstrukci pergoly je tlakově impregnované. Tato úprava zabraňuje působení povětrnostních vlivů a prodlužuje životnost dřevěné konstrukce. Zákazníkům přesto doporučuje každoroční napuštění konstrukce vhodnými prostředky, jako lazurami nebo oleji. Jakákoliv povrchová úprava totiž postupem času totiž vysychá a tím se snižuje její ochranné vlastnosti.

Rubriky
Nákupy

Pískování je moderní způsob čištění povrchů

Nejdříve si zodpovězme otázky, co to vlastně pískování je. K čemu je dobré, a jak se používá? Pískování je moderní metoda ochrany povrchů, respektive renovace povrchů. Pomocí pískování jednoduše, a hlavně rychle zbavíme ošetřovaný povrch nejen základních nečistot, ale především nepoddajných starých nátěrů a rezavých povlaků. Velkou výhodou pískování je to, že se touto metodou dají ošetřit povrchy jinak nepřístupné.

moblní psíkovačka

Tam kde se nedostanete jinými mechanickými prostředky, jako jsou drátěné kartáče, ať již ruční, či na vrtačce, tam pronikne jemné abrazivo tryskacího stroje. Pomocí pískování ošetříme povrch až na jeho základ. Žádným drátěným kartáčem nezbavíte ocelovou konstrukci rezavých míst tak dokonale jako právě pískováním. Na rozdíl od pevných brusných prostředků je však pískování k podkladu daleko šetrnější, nedochází totiž k masivnímu obrušování konstrukce. Pískování se provádí pomocí tryskací pistole. Ta žene abrazivo, může jít o minerální materiály, kovové materiály nebo dokonce o drť z kukuřičných zrnek, směrem k čištěnému předmětu ve vysoké rychlosti a ve velkém množství. To má za následek bombardování čištěného povrchu poměrně tvrdými zrníčky abraziva a rychlému narušení nežádoucího povlaku. Ten se rychle odlupuje a společně se spotřebovaným abrazivem odpadá na zem.

pískovačka mobilní

Každému je asi jasné, že práce s pískováním není jednoduchá. Při práci je nutné klást velký důraz na zdraví pracovníka, který pískování provádí. To znamená, že kromě mobilní pískovačky je nutné si zapůjčit i ochranné prostředky. Nejlépe kompletní výzbroj pracovníka – tryskače. Ta zahrnuje ochranný oděv, masku s filtry pro dýchání, kulku a brýle a také samozřejmě pracovní rukavice. Při práci se musí především zamezit vdechování abrazivního materiálu i úlomků čištěných předmětů. Mobilní pískovačku lze používat na zemi i na plošinách ve výškách, neboť abrazivo je směrem k tryskací pistoli vedeno pomocí tlakových hadic od kompresoru.

Rubriky
Nákupy

Sluneční brýle po celý rok

V létě by měly být nepostradatelným doplňkem každého z nás sluneční brýle. Ochraňují náš zrak před prudkým slunečním zářením díky zatmaveným sklům. Velkým pomocníkem jsou také při řízení v letních měsících či při zapadajícím slunci. Na dovolených v teplejších destinacích či při opalování. Skvěle poslouží také při slunečních dnes na horách, kdy se slunce odráží od sněhu a pálí do očí. Sluneční brýle nás ale chrání po celý rok před UV, které na čočku působí i když je oblačno.

sluneční brýle po celý rok

A jaké že jsou následky UV záření? Jsou jimi například záněty spojivek či rohovky, sněžná slepota, která hrozí u lyžařů, protože sníh má až 90% odrazivost slunečních paprsků. Dalšími následky jsou také urychlené stárnutí čočky, ale také rakovina kůže.

Sluneční brýle, ale nemusí plnit jen zdravotní funkci, ale také mohou posloužit jako módní doplněk. Můžete tak zkloubit praktičnost i krásu. Sluneční brýle dámské https://www.luxbryle.cz/14-slunecni-bryle slouží také jako módní doplněk. Díky velké nabídce různých barev, tvarů a stylů si každá žena může vybrat přesně takové, které se ji budou líbit. Ale také které ji budou sedět k jejímu typu obličeje, vlasům a celkově k jejímu stylu oblékání. Můžete tak brýle sladit ke svému oblečení a mít hned několik na různé příležitosti.

sluneční brýle pro ženy

Na luxbryle.cz můžete zakoupit sluneční brýle dámské hned s UV 400, což zaručí kvalitní ochranu vašeho zraku. V takovém případě čočka nepropustí záření nižší vlnové délky než je 400 a vám to tak zurčí 100% ochranu. Levné sluneční brýle bez UV jsou pro nás nebezpečnější, protože se rozšíří zornice i při prudkém světle a díky nízké ochraně skel projde do oka větší množství nebezpečných UV paprsků. Proto je nutné při výběru brýlí opravdu dbát na kvalitní zpracování skel. Brýle, jak bylo zmíněné výše opravdu využijete po celý rok. Nejde tedy jen o módní výstřelek dnešní doby, ale sluneční brýle opravdu chrání náš zrak a poslouží k lepšímu zraku po dlouhá léta.

Rubriky
Nákupy

Kam se nejlépe hodí malovaná skříň

Není pochyb o tom, že skříně jsou jedním ze základních zařízení domácnosti. Do nich ukládáme své věci tak, abychom kdykoliv našli tu, kterou potřebujeme, a zároveň aby byly chráněny před prachem a jiným poškozením. Důležité je to zvláště u oblečení, neboť díky správnému uložení předejdeme jeho zmačkání, které, buďme upřímní, nevypadá příliš pěkně.

V důsledku toho je po skříních samozřejmě poměrně vysoká poptávka, kterou jsou výrobci více než ochotni pokrýt. Máme tak spoustu nejrůznějších druhů a typů, takže si vybere opravdu každý.

klasická starožitná skříň

Vzhledem k tomu, že se do módy vrací klasický dřevěný nábytek, se stává také stále populárnější i malovaná skříň. Ta se od těch běžných liší tím, že jsou na ni namalovány nejrůznější motivy. Může se jednat například o květiny, ale mohou být i abstraktní.

Jejich cílem je napodobit styl starých chalup, kde byl dříve takovýto nábytek běžný. Problém ovšem je, že výrobci mají sklon sklouzávat ke kýči, a lidé mají sklon tento kýč kupovat. Pokud však narazíte na skutečně kvalitní kousek, a jste ochotni za něj zaplatit, pak nastává otázka, kam jej postavit.

malovaná skříň s oprýskanými barvami

Je totiž si potřeba uvědomit, že se rozhodně nehodí do každé místnosti. Na rozdíl od těch univerzálních, které najdeme v každém obchodě s nábytkem, tento je mnohem těžší umístit tak, aby do dané místnosti zapadl a nepůsobil zde divně.

V první řadě bychom měli mít na paměti, že bychom v jedné místnosti neměli míchat více různých stylů, zvláště pokud jsou velmi rozdílné. Ano, je samozřejmě v pořádku, pokud se budete chtít pochlubit svou starožitnou malovanou skříní, a proto ji postavíte na viditelné místo. Pokud však ono místo bude v pokoji plném kovu a chromového lesku, pak nebude vypadat zrovna nejlépe.

Proto je potřeba se nejprve rozmyslet, jestli je tento typ nábytku, i když se nám třeba líbí, vhodný právě do našeho domova. Někdy je totiž lepší se jej vzdát, neboť celkový ráz je zde mnohem důležitější.

Rubriky
Nákupy

Domácí světlo

Občas to není také lehké vykouzlit pocit domova. Je spousta věcí, které na to mají vliv. Základ je čistota. I když je příbytek malý, když je čistý cítíme se tam příjemně. A nemusí být ani přeplácaný nábytkem, koberci a doplňky. Někdy méně znamená víc. Protože v konečném důsledku na nás přeplněný byt působí chaoticky a člověk si nedokáže vychutnat jednotlivé kousky.

moderní lustr

Zařizovaní bytu má na starosti většinou paní domů ale není vůbec na škodu, když se přidají i ostatní členové rodiny. Více hlav, více rozumu i nápadů. Chce to inspirovat se ku příkladu časopisy, televizí nebo internetem. A také, každý má představu, jak by ten jeho pokoj měl vypadat. Pak to může začít.

Po vymalování a nastěhovaní základního nábytku přichází na řadu dolaďovaní. Zdá se to snadné, ale věřte že není. Sladit doplňky, aby to bylo vkusné a spolu to stálo za to. Na to je třeba více času. Mezi věci, které by v bytě neměly chybět jsou lampy, lampičky, a lustry. Obzvlášť lustry do obýváku si zaslouží pečlivý výběr. Protože si musíme přiznat, že takový obývák je srdcem bytu.

moderní svítidlo

Každá návštěva, či už obyčejná nebo výjimečná je paní domů zvána do této místnosti. Odehrávají se tady svátky, slavnosti, rodinné oslavy i vážná rozhodnutí, a proto by měl mít tento pokoj reprezentační vybavení. My vám pomůžeme s výběrem kvalitního a stylového lustru. Kliknutím na odkaz v tomhle článku se ocitnete v kouzelném světe svítidel. Každý produkt má svoji fotku, podrobný popis a vlastnosti.

Můžete si v klidu proměřit, zdali vám bude vyhovovat. Popřemýšlet nad kombinacemi materiálu a ty pak sladit. Nakonec uděláte objednávku a už jenom počkáte na kurýra až vám přiveze balíček. A pak, s pomocí pána domu osadit lustr sám. Teď už jenom nasvítit obývák, udělat si kafíčko a kochat se krásou kterou jste společnými silami vytvořili. To je nádhera, co?

Rubriky
Nákupy

Betonové ploty se hodí všude

V této moderní době existuje nespočet druhů plotů a jen málo kdo, se v nich vyzná. Plot je okolo domu, nebo zahrady velice důležitý a to díky tomu, že se Vám nikdo nedostane a také Vám zajistí soukromí a pocit bezpečí. Jestliže stále nemáte okolo Vašeho domu plot, tak neváhejte a dejte si tam jeden z nejvíce stavěných plotů. Mezi ty se řadí betonové ploty Lanškroun, dřevěné ploty a v neposlední řadě také ploty pletivové.

betonové ploty (2)

Dřevěné ploty se v této době vyskytují pouze u chat a chalup, nebo u staršího stavení. Jejich popularita během let klesala a už se moc nestaví. Ovšem, pokud budete chtít dřevěný plot, tak Vás vyjde na dobré peníze a budete ho mít ihned postavený. Nevýhodou je, že se o něho během let musíte starat. Často se nyní využívá dřevo ve výplních betonových plotů.

betonové ploty

Plot pletivový, se stále drží na výsluní a to díky tomu, že je celkem levný a také rychle nainstalovaný. Díky plotu se k Vám nedostane žádný zloděj a to proto, že se dá plot opatřit ostnatým drátem. Navíc je jeho realizace rychlá a hodí se ke každému stavení.

Plot betonový je na trhu jako fenomén. Díky jeho vlastnostem je nejen oblíbený, ale také hezký na pohled. K plotu netřeba žádné stavební povolení a jeho realizace je rychlá. Nejvíce oblíbený je díky výšce až 3 metry, které zaručí dokonalé soukromí. Můžete si vybrat z mnoha dekorů a výplní. Navíc, oproti dvěma předchozím si můžete být jistí protihlukovou a povětrnostní bariérou. Plot má dále jednoduchý servis a dá se s ním oplotit malý i velký pozemek. Dále k plotu dělá tato firma i vjezdové brány a branky, u kterých si také můžete vybrat výplň. Plot samozřejmě vydrží dlouhé desítky let a nemusíte se o něho nějak moc starat.

Pokud tedy přemýšlíte, že konečně oplotíte svůj dům, nebo zahradu, tak zvolte betonový plot. Jejich designe je nádherný a také Vám vydrží roky.