Nákupy

Jsou diety účinné?

Jelikož je období tropů, slunění se na pláži a koupání v moři, mnoho žen se rozhodne pro hubnutí, aby se v plavkách líbily a cítily dobře. Bohužel většina vždy zvolí cestu drastických diet, jelikož u nich se dostaví výsledek za daleko kratší dobu, než u zdravého hubnutí. Diety jako takové by se neměly ani propagovat, jelikož u mnoha dívek a žen může rozvinout poruchy příjmu potravy a protože u těchto diet přijde vždy jojo efekt, volí pak ještě drastičtější verze. Zdravé hubnutí je běh na dlouhou trať a léto je již v plném proudu, tudíž je pro většinu žen dieta jasnou volbou. Pojďme si tedy udělat menší přehled těch lepších diet, které Vaše tělo nezruinují.

hubnutí

Flexitariánská dieta

V této dietě jde o to, že větší polovinu Vašeho jídelníčku by měly tvořit vegetariánské potraviny, především zelenina a ovoce, vejce a mléčné výrobky. Jako doplnění této stravy pak můžete konzumovat i maso a ryby. Jde o to, aby maso netvořilo základ Vašeho stravování. Ačkoliv se to nezdá, maso není zase taková výhra pro Vaše tělo a spousta zeleniny a luštěnin ho umí krásně nahradit. Ale nic se nemá odpírat a touto dietou budete mít krásně vyvážený nutriční příjem.

Přerušovaný půst

Základem této diety jsou čerstvě vyrobené šťávy, ať už ovocné nebo zeleninové. Pravidla jsou taková, že jeden den pijete pouze tyto šťávy a druhý den pak jíte normální stravu. Konzumace takovýchto šťáv se stala velmi populární, jelikož obsahují obrovské množství vitaminů a minerálů.

ketogenní dieta

Ketogenní dieta Goodly

Tato dieta je založena na omezení sacharidů a větším příjmu bílkovin. Sacharidy ovšem nevyřazujte úplně, v malém množství jsou pro tělo prospěšné. V jídelníčku by Vám nemělo chybět velké množství ryb, masa a luštěnin. U této diety musíte dodržovat přesná pravidla, aby se dostavily výsledky, z tohoto důvody existuje mnoho firem, které jídla uvaří a dovezou Vám je na týden v krabičkách.

Podobné příspěvky