IT

PC pro lidstvo

Ještě před několika málo lety se nikomu ani nezdálo o tom, že PC, tedy Personal Computer bude v každé domácnosti. A nyní tomu tak je. A v mnoha případech nebývá již jen jeden. Pokud tedy nebudeme počítat mobily, na kterých je plnohodnotná práce přece jen k ničemu, má doma počítač každý svůj. Proto mi připadá naprosto zbytečné to přihlouplé heslování každého doteku na klávesnici či myš. O přihlašování snad ani není třeba se šířit. I když některé systémy slibují, že se přihlašovat nemusíte, přesto to tak nefunguje. Ale to je věcí firmy, která tak zvyšuje bezpečnost uživatelů, a to i těch, kteří o to nikterak nestojí. Sám jsem se setkal se systémem, kde si složitě natavíte to, abyste nemuseli neustále zadávat heslo. Funguje to. Heslo zadávat nemusíte, zato šestimístný PIN ano. Ale třeba dělám někde chybu, nevím.  

práce na počítači

Nuže, když má doma každý svůj stroj, tak vidíme, že jsme se dostali na úroveň skutečně vyspělého lidstva. Sice nám tak nějak stále umírají hladové děti, bortí se klima celé planety, ale to jsou asi jen podružné problémy. Ostatně, počítače pomáhají také s těmito problémy, ale asi ne moc dobře, protože problémy stále přetrvávají.  

detail klávesnice

Takže nadpis článku je sice trefný, ale jen v některých případech. V běžném světě má svůj počítač již školou povinná mládež, takže není překvapivé, že s nimi umí s bravurou pracovat. Krom hraní her velká většina dětí ví, co v počítači je a jak zhruba funguje. A pokud to neví, tak v rámci informací a informačních technologií si to na internetu během kratičké chvilky najde. To právě ta největší výhoda moderního trendu. Netřeba již běhat po knihovnách a složitě shánět patřičnou literaturu s informacemi. Internet je zde a stačí pár kliknutí a hned víme co potřebujeme. Otázka, zda je ona požadovaná informace správná nebo ne, to už je jiná kapitola na jiný článek. 

Podobné příspěvky