IT

Hrozby internetu

Internet nenabízí jenom pozitivum pro své uživatele, ale samozřejmě sebou přináší i mnoho hrozeb. Pojďme se na toto téma podívat o co se jedná. 

Co je vlastně internet

Jedná se o systém, který propojuje celý svět. Jedná se o obrovskou celosvětovou síť, která ke své komunikaci využívá protokoly IP a TPC. Pokud bychom se podívali do historie České republiky, tak se oficiálně k celosvětové síti připojila v únoru roku 1992. Nejprve pod zkratkou cs a následně po rozdělení České republiky a Slovenska, dostala zkratku cz , kterou má do teď. 

internet

Jak ovlivňuje internet život

S příchodem internetu do našich životů se mnoho věcí změnilo. Změnilo to nejen osobní život každého z nás, ale také pracovní život a celkové vnímání světa. Díky internetu máme mnohem rychlejší přístup k informacím, vše kolem dostalo jinou perspektivu a určitě to přispělo ke globalizaci. Ale internet nepřináší do našich životů jen pozitiva. Bohužel internet sebou přináší i hrozby. 

Security

Hrozby internetu

Někdy se mohou tvářit nevinně, ale dokáží velice ublížit. Patří zde různé viry, ale také hackeři nebo třeba kyberšikana. Viry jako trojský kůň nebo malware ohrožují program v počítači. Hackeři se dokáží nabourat do vašeho počítače nebo bankovního účtu a ten vám vyluxovat do posledního haléře. Bohužel existují i skryté hrozby, a to v podobě kyberšikany nebo obtěžování mladistvých na různých sociálních sítích. Bohužel kyberšikana a obtěžování se týká hlavně mladých lidí, kteří tráví na internetu celé dny. Je proto důležité nějaká regulace ze strany rodiny, neboť některé tyto hrozby mohou vést ke špatným psychickým stavům. 

Jak předcházet hrozbám internetu

Důležité si důkladně zabezpečit svůj počítač. Pokud máte děti je občas vhodné zkontrolovat na jaké stránky se dívají a případně zablokovat přístup na nevhodné stránky. Občas je dobré si s dětmi o internetu popovídat a sledovat případné psychické změny. 

Podobné příspěvky