Rubriky
Společnost

Když se Disneyland promění v místo hrůzy

Ne vždy tomu ale tak je. V historii najdeme spoustu případů, kdy se tohle pohádkové místo změnilo pro jeho návštěvníky spíše v noční můru.

Tak to bylo i v případě Deborah Gail Stone, které bylo pouhých 18 let. Chtěla si při škole vydělat nějaké peníze na brigádě, a tak si sehnala místo v Disneylandu, kde se právě otevírala nová atrakce s názvem America Sings. Jednalo se o otáčivou plošinu s panely, na kterých se otáčeli a posunovali různí animatronici. Psal se rok 1974 a na tu dobu se jednalo o skvělou show, která přitáhla spoustu diváků.

Disneyland

Devět dní po tom, co byla atrakce otevřená, se však stalo velké neštěstí. Deborah zahájila představení přesně tak, jak měla v popisu práce a uvítala všechny přítomné v sále a uvedla následující show. Představení probíhalo jako jindy, hrály veselé písničky, lidé zpívali, když v tom přehlušil veselou hudbu děsivý křik, z kterého tuhla krev v žilách. Lidé si ovšem mysleli, že se jedná o součást show, a dál tleskali do rytmu písní oslavujících Ameriku. Jen jednomu muži to přišlo zvláštní a šel upozornit personál, že asi něco není v pořádku.

Jak přesně se tragédie stala se dodnes neví. Pravdou ovšem je, že poté, co personál zkontroloval atrakci, našli tělo Deborah zmáčknuté mezi dvěma panely. Pravděpodobně nestihla seskočit z otáčivého pódia a dva panely ji o sebe rozmačkaly. Video z této tragédie je dohledatelné na internetu. Není na něm naštěstí nic vidět, ale jde slyšet onen děsivý křik, který přehluší hudbu.

disneyland

Po smrti dívky se atrakce zavřela na pouhých pár dnů. Disneyland instaloval na atrakci bezpečnostní světla, která měla zlepšit bezpečnostní prvky. Později byli navíc přidány bezpečnostní prvky do otáčivých zdí, které měli zabránit tomu, aby se nehoda opakovala, i kdyby někdo ze zaměstnanců nešťastnou náhodou uvízl mezi stěnami. Je jen smutné, že se tak stalo až po tom, co přišla o život mladá dívka.

Rubriky
Společnost

Co když se vám nechce na společenskou událost?

Každý člověk se může dostat do fáze, kdy se mu ani za nic nebude chtít někam jít. Jeden opravdu nikdy neví, kdy nastane den, kdy by daný člověk nejraději nedělal vůbec nic, ale moc dobře ví, že jej například odpoledne nebo večer čeká nějaká společenská akce, kde má vyrazit.

Jestliže se vám na danou akci vůbec, ale vůbec nechce, pak se do něčeho takového zbytečně nenuťte. Opravdu se může stát, že budete mít takovou náladu, že byste nejraději zůstali doma a pokud na vás taková nálada padne, raději doma zůstaňte. Je možné, že ve výsledku byste si danou akci vůbec neužili a byli byste tak akorát otrávení z toho, že jste na danou akci museli jít. Je možné, že byste zde na konec strávili stejně jen hodinu či dvě a šli domů.

muž a ženy

Jestli jste si už na danou akci koupili lístky, zkuste je nabídnout k prodeji. Je možné, že se najde někdo, kdo právě čeká na to, až někdo bude lístky prodávat, aby si je mohl zakoupit a na danou akci se vydat.

Je možné, že se vám například nechce z toho důvodu, že toho již máte za celý týden dost a opravdu si potřebujete od všeho odpočinout. Určitě z něčeho takového nebuďte špatní, protože je spousta lidí, kteří pro něco takového mají pochopení a to zejména, pokud vědí, jak náročná vaše práce je.

chutná pizza

Člověk skutečně nemusí být všude. Pokud se na danou akci necítíte, neměli byste na ní chodit. Není nic na tom, že pro jednou zůstanete doma a nahradíte si to například nějakou jinou akcí. Určitě se nenechávejte ani přemlouvat stůjte si za tím, že zrovna dnes nepůjdete, protože si prostě potřebujete od všeho a od všech odpočinout. Není nic špatného na tom, že člověk občas potřebuje zalézt pod deku, objednat si pizzu a podívat se na film, na který se chtěl již dlouho podívat. Je potřeba, aby člověk žil tak, jak on sám chce a pokud se vám někde nechce, nenechávejte se přemlouvat.

Rubriky
Společnost

Jak se staví společnost k lidem, kteří nemohou konzumovat některé potraviny?

Pokud má člověk nějaký problém s jídlem, což znamená, že nemůže některé věci konzumovat, často se setká s nepochopením druhých. Jsou lidé, kteří si myslí, že si daný člověk vymýšlí, když nechce sníst to, co mu druhý nabízí.

Bohužel je mnoho lidí, kteří mají různé alergie na potraviny a tak se snaží vyhýbat všemu, co alergii danému člověku způsobuje. Dnes není výjimkou alergie na lepek nebo na smetanu. Existují dokonce i lidé, kteří mají alergii na šunky nebo salámy. Jsou různé věci, které mohou lidskému tělu vadit a pokud daný člověk ví, že mu něco takového nesedí, snaží se daným věcem co nejvíce vyhýbat.

Je mnoho lidí, kteří když vidí, že někdo něco, co nachystal k jídlu, odmítá, jsou naštvaní, protože se s chystáním nadřeli. Pokud ale víte, že daný člověk daná jídla nejí, pak se nesnažte něco takového chystat. Nachystejte raději něco, co si bude moct daný člověk dát.

chutné jídlo

Společnost nesmí být na ty, kteří mají alergii na nějaké potraviny naštvaná, protože daní lidé za to nemohou a pokud se slušně omluví, že si nevezmou, neměli byste jej do daného jídla nutit a měli byste to akceptovat. Lidé, kteří nemohou jíst salámy ani šunky opravdu neocení, pokud jim nachystáte chlebíčky se šunkou, které jim ještě navíc dáte samostatně na talíř, aby je snědli. Rozhodně není ani pro daného člověka, který nesmí nic takového konzumovat, nic příjemného, pokud jej druhý člověk nutí do jídla, které on nesmí a nechápe ani, že něco takového opravdu ze zdravotních důvodů nemůže.

chutná sušenka

Každý z nás by měl přijmout, že lidé mohou mít opravdu alergické reakce na některé potraviny a tak si prostě nevezmou, pokud jim něco, co nemohou, nachystáte. Vy pak můžete být naštvaní jen sami na sebe a ne na druhého člověka za to, že si nevzal a vám toho mnoho zbylo.

Vždy je dobré zamyslet se nad tím, co chystáte, pokud máte ve své rodině někoho, kdo je alergik a nechcete, aby odcházel domů s prázdným břichem.

Rubriky
Společnost

Jak na nové koníčky: verze pro ostýchavé

Cítíte, že vás láká vyzkoušet něco úplně nového, ale absolutně tápete jak začít, protože patříte mezi stydlivé typy lidí? Mnoho z nás k novým aktivitám stále přistupuje tak, jak to dělala v dětství – k novému koníčku nás přivedla rodina nebo kamarádi. Málokdo z nás byl dobrovolně vystavován úplnému neznámu a bez rozmýšlení se nevrhal mezi cizí lidi. Stydíte se jít poprvé sami do fitness centra, kde jste nikdy předtím nebyli? Jít sami do kavárny nebo do kina patří se sekce vašich nočních můr. Zkrátka můžete patřit mezi ostýchavější, pokud jste i v rané dospělosti každou návštěvu místa, které vás lákalo, odložili, když zrovna nebyl nikdo, kdo by šel s vámi. Seberozvojové příručky jsou dnes plné rad, jak se ostychů zbavit tzv. vystupováním z komfortní zóny: vystavovat se krůček po krůčku záměrně situacím, které nám nejsou příjemné, abychom se posílili.

 

Adrenalinove sporty

 

My pro vás máme tip, jak začít úplně bezbolestně, a tak odstartovat nejen nový koníček, ale zároveň posílit svou sebedůvěru i do dalších oblastí života. Začněte tady, kde již jste – na internetu!  Vymyslete si jakoukoliv aktivitu a na internetu najdete tisíce lidí, které se jí věnují, diskutují ve specializovaných skupinách, pořádají srazy a předávají si rady. Stačí kliknout a jste mezi nimi. Během chvilky získáte potřebné znalosti a často si i najdete nové přátele. 

 

skupinovy vylez hory

 

Pokud na vás neustále dotírají myšlenky na aktivitu, kterou byste rádi vyzkoušeli, ale vaše okolí váš zájem nechápe, zalovte ve vodách internetu – uvidíte, že mezi ostatní příznivce hrávě zapadnete, protože mnoho z nich se do online zájmových skupin dostali stejným způsobem jako vy! A pro jaké konkrétní kanály máme doporučení? Začněte na Youtube, přes Pinterest se proklikejte k zájmovým blogům a vyhledávejte skupiny na Facebooku. Pokud vás navíc nelimituje český jazyk, máte šanci se přidat ke stejně smýšlejícím lidem z celého světa a společně sdílet stejný zájem!

Rubriky
Společnost

Jaká jsme společnost?

Někdy pozoruji lidi a přemýšlím nad tím, s kým to mám vlastně tu čest žít. Hlavně tehdy, když to žádná čest není. Lidi dokážou být i zlí a krutí, můžou si dělat spousty různých naschválů a zlomyslností a s někým takovým není vůbec příjemné žít. Jenže i s takovými lidmi se žít musí, když jsou kolem nás, nevyhneme se jim. A je z toho člověku třeba i strašně smutno. Musí si pořád dávat pozor na to, co dělá a co říká, protože by to někdo takový určitě rád zneužil proti němu.

Ale naštěstí s námi žijí i dobří lidé, se kterými je pro změnu radost žít. Ti nedělají nic zákeřně člověku za zády, nepomlouvají, nevrážejí nůž do zad. U těch se dá vylít si srdce, ti pomohou, když můžou, ti se třeba i obětují pro druhé. A takové lidi prostě milujeme. Zaslouží si to.

společnost 1

Lidé kolem nás jsou tedy různorodá společnost. Každý je jiný a každý se jinak chová, myslí a jedná. A i my teda s lidmi musíme jednat různě. Když nechceme, aby se nám to vymstilo. Nesmíme ani neúmyslně urazit a odradit od sebe ty dobré a nesmíme si pouštět blízko k tělu ty opačné.

A tak si musíme vážit dobrých lidí. A z nich si co nejdřív vybrat přátele, se kterými pak v nejlepším případě prožijeme celý zbytek života. Takoví přátelé jsou pro každého dar seslaný z nebes, jsou nenahraditelní. Každý z nás musí aspoň jednoho takového člověka mít, aby nezatrpknul a nečekala ho jenom zklamání. I když je ve společnosti lidí hodně, i jeden jediný přítel znamená hodně. Je to takový malý ostrůvek mezi spoustou dalších lidí, na kterém se můžeme jako trosečníci zachránit.

společnost 2

A co vy? Máte aspoň jediného takového přítele? Jestli ne, napravte to. Protože i když vás obklopuje početná společnost, není to k ničemu, když není přátelská. Pořídit si přátele je to nejlepší, co může člověk udělat. A třeba jednou budeme v naší společnosti všichni přátelé a na světě bude ráj. Ale tomu já moc nevěřím. A je mi to líto.