Společnost

Když se Disneyland promění v místo hrůzy

Ne vždy tomu ale tak je. V historii najdeme spoustu případů, kdy se tohle pohádkové místo změnilo pro jeho návštěvníky spíše v noční můru.

Tak to bylo i v případě Deborah Gail Stone, které bylo pouhých 18 let. Chtěla si při škole vydělat nějaké peníze na brigádě, a tak si sehnala místo v Disneylandu, kde se právě otevírala nová atrakce s názvem America Sings. Jednalo se o otáčivou plošinu s panely, na kterých se otáčeli a posunovali různí animatronici. Psal se rok 1974 a na tu dobu se jednalo o skvělou show, která přitáhla spoustu diváků.

Disneyland

Devět dní po tom, co byla atrakce otevřená, se však stalo velké neštěstí. Deborah zahájila představení přesně tak, jak měla v popisu práce a uvítala všechny přítomné v sále a uvedla následující show. Představení probíhalo jako jindy, hrály veselé písničky, lidé zpívali, když v tom přehlušil veselou hudbu děsivý křik, z kterého tuhla krev v žilách. Lidé si ovšem mysleli, že se jedná o součást show, a dál tleskali do rytmu písní oslavujících Ameriku. Jen jednomu muži to přišlo zvláštní a šel upozornit personál, že asi něco není v pořádku.

Jak přesně se tragédie stala se dodnes neví. Pravdou ovšem je, že poté, co personál zkontroloval atrakci, našli tělo Deborah zmáčknuté mezi dvěma panely. Pravděpodobně nestihla seskočit z otáčivého pódia a dva panely ji o sebe rozmačkaly. Video z této tragédie je dohledatelné na internetu. Není na něm naštěstí nic vidět, ale jde slyšet onen děsivý křik, který přehluší hudbu.

disneyland

Po smrti dívky se atrakce zavřela na pouhých pár dnů. Disneyland instaloval na atrakci bezpečnostní světla, která měla zlepšit bezpečnostní prvky. Později byli navíc přidány bezpečnostní prvky do otáčivých zdí, které měli zabránit tomu, aby se nehoda opakovala, i kdyby někdo ze zaměstnanců nešťastnou náhodou uvízl mezi stěnami. Je jen smutné, že se tak stalo až po tom, co přišla o život mladá dívka.

Podobné příspěvky