Rubriky
Nákupy

Proč se badminton stal ideálním sportem na dovolené

Plánujete dovolenou a přemýšlíte i nad tím, co si vezmete s sebou za předměty pro pobavení, pro rozptýlení a trávení volného času? Mohou to být deskové a karetní hry, oblíbený knižní titul, antistresové míčky, malířské potřeby, digitální zrcadlovka, ale také vhodné sportovní potřeby a náčiní. Zaměříme-li se na sport, který lze o dovolené provozovat, měli bychom začít u toho podstatného, a sice položit si otázku, jaké sportovní potřeby si lze s sebou vzít, pokud jedeme k moři, na hory, k přehradě, za cykloturistikou, na vodáckou výpravu nebo na hvězdicový zájezd.

badmintonová raketa a míček

Ne každý předmět je vhodný zrovna k moři, kupříkladu si tam zřejmě nebudete brát hokejku a brusle, na horské chatě asi stěží využijete šnorchl a ploutve, ale přece jen existuje sport, který lze provozovat v podstatě na každém dovolenkovém pobytu – badminton.

Na badmintonu je pozitivní zejména to, že je to sport jak vrcholový, tak i rekreační, a že si jej dokážete užít na všech typech povrchů. Můžete jej hrát i na šikmé ploše a dokonce i ve vodě. Je to činnost, která vás bude bavit u moře, na horách, u rybníka, na louce za chatou, na mělčině u přehrady, ale i v místech, kde byste to neočekávali. Kupříkladu si lze zahrát na vrcholu Sněžky, půjde to i na odstavené vlakové či vlečkové trati, badmintonové rakety https://www.sportoaza.cz/badmintonove-rakety/ si můžete vzít do zámecké zahrady u zámku v Hluboké nad Vltavou a hra vás bude bavit i na hrázi největšího českého rybníka Rožmberk.

badmintonový míček

Ke hře samotné toho nepotřebujete tolik, jako hokejisté, kteří se předstupem na led navlékají jako těžkooděnci, tady vystačíte se dvěma raketami a sadou míčků a když na to přijde, hru odehrajete i naboso, v docela obyčejném bavlněném triku a krátkých teplákových kalhotách. Je to zkrátka sport nenáročný a přesto zábavný, mohou hrát proti sobě muž a žena, dospělí a děti, staří i mladí.