Nezařazené

Jarní dovolená v Českých Budějovicích

Do Jižních Čech se vypravuje mnoho lidí zejména v létě, protože je tu celá řada možností, jak trávit volný čas v přírodě. Teplé letní počasí láká zejména ke koupání, a toho si tu můžete užít dosyta například v zatopených pískových lomech u Veselí nad Lužnicí či v blízkosti Suchdola nad Lužnicí, anebo se můžete vypravit k Lipenské přehradě. V létě je také poměrně velký zájem o vodácká putování po Lužnici a po Vltavě a spojit plavbu s koupáním v řece je celkem přirozené.

Malše v Českých Budějovicích

Báječnou dovolenou si však na Českobudějovicku můžete užít i na jaře. Má to některé své výhody a ty bychom vám zde rádi naznačili:

Je tu božský klid – dovolená v penzionu v Českých Budějovicích v jarním období bude v jistém slova smyslu klidnější, než v létě, protože budete na svých cestách potkávat jen velmi omezený počet turistů a dalších návštěvníků této lokality. Budete tu mít zkrátka božský klid na relax i na sportování, na poznávání památek, co se týče architektury i přírodních krás.

rozkvetlá jarní louka

Kvetoucí louky a stromy – jaro je překrásné roční období zejména kvůli kvetoucím stromům a lučnímu kvítí, které jsou v této oblasti velmi rozšířené. Příroda na jaře začíná nový životní cyklus a vy můžete být u toho v jedné z nejkrásnějších oblastí v Evropě.

Na cykloturistiku není horko ani zima – konec května je ideální pro cykloturistiku, protože vás tu nebudou sužovat letní vedra a zároveň vám nebude ani příliš chladno. Teplota ovzduší kolem 20 stupňů Celsia je pro jízdu na kole optimální a vězte, že okolí Českých Budějovic, Třeboně a Českého Krumlova s pohořím Blanský les vám jako cyklistům poskytnou nevšední zážitky.

Výprava po Vltavě – a pokud přece jen zatoužíte splout si Vltavu, doporučujeme vám to zhruba v polovině června, protože tehdy tu ještě není ten typický komerční rozruch, a budete mít poloprázdné všechny kempy. Rozhodně se splutí Vltavy vyhněte v červenci, neboť v té době to již postrádá tu správnou romantiku.

Podobné příspěvky