Rubriky
Internet

Pozor! Hacker!

Počítačový Hacker je neoprávněná osoba, která dokáže vniknout do vašeho počítače a využít, zničit, nebo jakkoliv znehodnotit informace, které v počítači máte. Bez vašeho souhlasu a vědomí vám nainstalují tzv. Malware a dostanou se k věcem, které opravdu nechcete, aby měli. Jedná se především o váš bankovní účet, aby z něj mohli vysát vaše finance.

Muž na notebooku
Vaše internetové bankovnictví je chráněno dvoufázově. Musíte zadat heslo a následně potvrzovací kód, který přijde na váš mobilní telefon. A když se hackerovi podaří najít důvěřivou osobu, není to pro něho žádný problém.
Nejprve musí zjistit vaše heslo v počítači. A protože lidé bývají důvěřiví a zvědaví, často otevřou přílohu nevyžádaného e-mailu. V něm může být šikovný vir a váš počítač se nakazí a ani o tom nebudete vědět. Již dávno neplatí, že podvodný e-mail poznáte podle špatné češtiny. Útoky jsou stále vylepšovány. Může se jednat o zprávu upozorňující nezaplacenou pohledávku či dluh. Podvodníci sázejí totiž na strach lidí. Velmi často se jedná také o potvrzení objednávky z internetového obchodu, do jehož přílohy byl naprogramován vir.
V tomto momentě má hacker půlku práce za sebou. Zbývá ovládnout telefon. Virus v počítači vás navede na podvodnou internetovou stránku, která se bude tvářit jako vaše banka, jenže na rozdíl od opravdové banky, která má všechny vaše potřebné údaje, bude požadovat vaše telefonní číslo. Poslední tečku za likvidací vašeho účtu si napíšete, když si stáhnete aplikaci do telefonu na zvýšení vaší bezpečnosti, kterou vám navrhne vaše falešné bankovnictví. I toto je podvod. Skrytý význam této aplikace je zachytávat SMS zprávy z vaší pravé banky.
Mix znaků z internetu
Důležité pravidla:
–          Dbejte na zabezpečení, aktualizujte dostatečně antivirové programy!
–          Nikdy nereagujte na podezřelé e-maily! Čtěte pořádně, co se v nich píše.
–          Nikdy a nikomu neříkejte své hesla!
A hlavně, v případě jakéhokoliv podezření, kontaktujte svou banku!

Rubriky
Internet

Konzumace Kešu ořechů jako prevence proti infarktu

Ledvinovník západní je původní strom severovýchodní Brazílie, který v 16. století začali po světě šířit mořeplavci. Je to asi 12 metrů vysoký strom, kterému se daří na plantážích v suchých tropických oblastech. Druhým rokem se začínají objevovat květy a plody, které se ale nedají konzumovat. Teprve po čtvrtém roce začínají stromy vytvářet nepravé plody „kešu jablka“ s kešu ořechy, které se sklízí ručně a z jednoho stromu lze získat asi 50 kg ořechů za rok. Ročně se sklidí a spotřebuje přes 5 milionu tun této pochoutky. Asi čtvrtina je z Vietnamu.Ledvinovník západní
Kešu ořechy jsou ve srovnání s jinými ořechy méně kalorické, a tak si je s chutí můžeme dopřávat, protože pravidelnou konzumací všech druhů ořechů (i v malém množství), se staráme o své zdraví a snižujeme riziko cévních chorob a infarktu. Kešu ořechy mají asi polovinu tuku ve formě mono-nenasycených tuků, které jsou hodně zastoupené ve středomořské kuchyni, proslulé pro ovlivnění dlouhověkosti. Obsahují také široký sortiment minerálních látek: vápník, hořčík, draslík, měď a železo a selen. Pro obsah železa se oříšky doporučují pro anemické děti.
Konzumací kešu oříšků a karotenoidů v nich obsažených posilujeme naše oči, sliznice a kůži, snižujeme hladinu škodlivého LDL cholesterolu, posilujeme nervovou soustavu a zbavujeme se depresí.kešu ořechy
Kešu ořechy jsou běžně používané v asijské kuchyni, a to ve své nejzdravější podobě, bez soli a pražení. Jednoduchý recept pro inspiraci: Na čtyři porce použijte 4 ks kuřecích prsou, malou konzervu kukuřice, 50 g kešu, trochu olivového oleje, 1 ks červené papriky a pórku, hrnek vývaru, 2 lžíce sójové omáčky a stejně ananasové šťávy a solamylu. Z vývaru, solamylu, ananasové šťávy a sójovky uděláme omáčku. Kuřecí maso na kousky opečeme dozlatova na pánvi, mírně osolíme. Dáme bokem. Orestujeme zeleninu, přidáme k ní maso a omáčku a krátce povaříme a podáváme s rýží.

Rubriky
Internet

Úspěch v online prostředí

Podnikání v online prostředí je náročné a je třeba mít skvělý produkt, dobrý marketing, ale i nezbytné know-how. Vše ale začíná u návštěvnosti Vašich webových stránek, přes které zákazníci produkt nakupují a které musí být skvěle zpracované do posledního detailu. Kromě responzivity a dobrého designu je třeba myslet i na technické záležitosti, mezi které patří rychlost načítání, dostupnost, a hlavně optimalizace pro vyhledávače.Rozpis jednotlivých SEO úkonů.jpg Internetová stránka bez patřičných úprav je totiž takřka neviditelná pro vyhledávací roboty, a to Vás může posunout na poslední stránky vyhledávání u potřebných klíčových slov. Každý problém má ale své řešení a v tomto případě je to náš online test https://www.seotest.seolight.cz/, který zkontroluje technický stav Vašeho webu a upozorní Vás na možné nedostatky. Na rozdíl od ostatních testů a nástrojů, které na internetu naleznete, je proveden zkušeným specialistu a nepracuje s obecně zadanými postupy. Sebemenší chyby se tak při analýze ukážou a Vy je můžete napravit pro dobro Vašeho podnikání.SEO na notebooku a telefonu.jpg

Analýza i následná náprava

Analýza není jedinou předností našeho testu. Spolu s ní Vám totiž nabídneme i následné řešení, díky kterému se u Vámi vybraných klíčových slov dostanete na přední příčky ve Vámi zvoleném vyhledávači. Díky kompletnímu zpracování a kontrole Vašeho webu nebo e-shopu Vám můžeme načrtnout náklady, ale i výsledky a kdy je jich možné dosáhnout. Z dlouhodobého hlediska Vám kvalitně provedená SEO optimalizace umožní růst obratu i zisku a přiláká k Vám nové potencionální zákazníky. Výhodou je také budování jména značky, které se promítne do celkového úspěchu Vašeho podnikání. SEO optimalizace se přitom vyplatí i jakkoli velké společnosti a je vhodná pro internetové obchody, informační weby nebo i webové aplikace. Sjednejte si nezávaznou konzultaci a posuňte své podnikání na novou úroveň.

Rubriky
Internet

Aby internet plnil svůj účel

Když se někdo potřebuje představit světu, tedy svým zákazníkům, voličům, spolupracovníkům a co já vím, komu všemu ještě, volí nejednou prezentaci ve formě internetové stránky. Má to svoji logiku – taková stránka se přece vcelku lehce a levně vytvoří a díky internetu se na ni dostane prakticky kdokoliv a odkudkoliv.

Takovou si mohou prohlížet lidé v nejtěsnějším sousedství stejně jako kdesi daleko u protinožců, jejím prostřednictvím lze sdělit světu cokoliv a tato tak může přinášet jak obchodní příležitosti, tak cokoliv jiného, co je jejímu vlastníkovi prospěšné.

popsané kostičky

Ovšem internet má tu neblahou vlastnost, že se to právě zmíněné dávno ví a tudíž už pojal úmysl prezentovat se na něm kdekdo. Chytří stejně jako hloupí, šikulové i někdo jako vystřižený z dua Pat a Mat, bohatí i chudí, schopní i neschopní a tak dále. Prostě si svou internetovou stránku pořídil kdekdo a dnes už je tak všemožných prezentací na síti tolik, že se v tom jeden nevyzná.

A proto se univerzálně používají vyhledávače, které člověku umožňují najít rychlostí blesku právě to, co hledá. Stačí jim svěřit klíčové slovo a tyto vychrlí přemíru odkazů, kde se onen výraz vyskytuje. Ovšem najde toho tolik, že už se v tom hledající ani tak nevyzná a pokud už si něco z vyhledaného prohlédne, pak jenom prvních pár odkazů. Na ty ostatní už se mu nedostává sil a času.

pomocník v podnikání

A má-li tak být některá stránka úspěšná, musí být právě na některém z čelních míst ve vyhledávačích. Musí být nabídnuta hledajícím jako jedna z prvních, aby byla naděje, že na ni někdo vůbec zavítá. A na podobné skvělé pozice se bez SEOoptimalizacesnad ani dostat nedá.

Je to právě tato optimalizace, jež upraví stránky a na nich zvolená klíčová slova, jež na ně dodá zajímavé textu, jež zařídí dostatek zpětných odkazů, reklamu a další nezbytnosti, díky nimž se ona stránka jeví být tou nejdokonalejší a nejdůležitější, což ji katapultuje tam nahoru, mezi vyvolené.

skvělé vyhledání

Mezi odkazy, jež nikomu z hledajících neuniknou, jež budou nejčastěji prohlíženy a veřejnost tak na ně bude nejčastěji reagovat.
Je to SEO, díky čemuž se internetová stránka teprve stává dokonalou.A tudíž splňující to, co od ní její majitel očekává.

Rubriky
Internet

Zelenější tráva?


·         Jedna věc pravda je. Ta nejuznávanější světová média jsou opravdu většinou anglicky. Britské BBC, americká CNN nebo třeba opět britský The Guardian skutečně patří ke vzorům, podle kterých se učí žurnalistika na celém světě. Má to několik důvodů. Tím prvním jsou, nepřekvapivě, peníze. Tyto stanice a deníky operují s rozpočtem, o kterém si i ty největší české vydavatelské domy mohou nechat tak možná zdát. Je to jak kdybyste porovnávali rozpočet FC Horní Kotěhůlky a Arsenalu. Díky tomu si mohou dovolit poslat své reportéry všude po světě a poskytnout jim vybavení a servis, potřebný pro tvorbu těch nejlepších reportáží. Pak je tu také onen začarovaný kruh: díky tomu, že jsou nejlepší, jsou na každé místo desítky až stovky zájemců, a oni si mohou vybrat toho nejlepšího. A ti nejlepší pak ještě vylepšují jejich reputaci. Díky obřím rozpočtům jsou také obvykle nezávislí na komkoli zvenku, něco, o čem v ČR můžeme zase jen snít. 

zpravodajský kanál


·         Platí ale univerzálně, že co je na webu cizí řečí, musí být realita? Samozřejmě, že ne. I v cizině znají bulvár a touha po senzaci jim není cizí. Zahraniční média mezi sebou bojují o sledovanost a návštěvníky stejně jako ta česká, a popravdě, často se přitom neštítí ani té nejšpinavější hry. Pro přetáhnutí čtenáře na svůj web se tak nezdráhají pravdu tu trochu ohnout, tu mírně přibarvit. Vždyť to přece dělají všichni, tak jaképak copak. Hlavně když jsou kliknutí, „líbí se mi“ a sdílení.
staré noviny 3
Proto byste měli být opatrní. Každou informaci, ať už je česky nebo třeba finsky, byste si měli pečlivě ověřit. Pokud něco sdílíte, měli byste si být naprosto jisti, že to máte z důvěryhodného zdroje. Pokud některý český deník sdílí informaci ze zahraničí, ověřte si původní zdroj, třeba za pomoci překladače. Pokud se totiž ukáže, že daná zpráva je kachna, budete za trubce hlavně vy.