Internet

Pozor! Hacker!

Počítačový Hacker je neoprávněná osoba, která dokáže vniknout do vašeho počítače a využít, zničit, nebo jakkoliv znehodnotit informace, které v počítači máte. Bez vašeho souhlasu a vědomí vám nainstalují tzv. Malware a dostanou se k věcem, které opravdu nechcete, aby měli. Jedná se především o váš bankovní účet, aby z něj mohli vysát vaše finance.

Muž na notebooku
Vaše internetové bankovnictví je chráněno dvoufázově. Musíte zadat heslo a následně potvrzovací kód, který přijde na váš mobilní telefon. A když se hackerovi podaří najít důvěřivou osobu, není to pro něho žádný problém.
Nejprve musí zjistit vaše heslo v počítači. A protože lidé bývají důvěřiví a zvědaví, často otevřou přílohu nevyžádaného e-mailu. V něm může být šikovný vir a váš počítač se nakazí a ani o tom nebudete vědět. Již dávno neplatí, že podvodný e-mail poznáte podle špatné češtiny. Útoky jsou stále vylepšovány. Může se jednat o zprávu upozorňující nezaplacenou pohledávku či dluh. Podvodníci sázejí totiž na strach lidí. Velmi často se jedná také o potvrzení objednávky z internetového obchodu, do jehož přílohy byl naprogramován vir.
V tomto momentě má hacker půlku práce za sebou. Zbývá ovládnout telefon. Virus v počítači vás navede na podvodnou internetovou stránku, která se bude tvářit jako vaše banka, jenže na rozdíl od opravdové banky, která má všechny vaše potřebné údaje, bude požadovat vaše telefonní číslo. Poslední tečku za likvidací vašeho účtu si napíšete, když si stáhnete aplikaci do telefonu na zvýšení vaší bezpečnosti, kterou vám navrhne vaše falešné bankovnictví. I toto je podvod. Skrytý význam této aplikace je zachytávat SMS zprávy z vaší pravé banky.
Mix znaků z internetu
Důležité pravidla:
–          Dbejte na zabezpečení, aktualizujte dostatečně antivirové programy!
–          Nikdy nereagujte na podezřelé e-maily! Čtěte pořádně, co se v nich píše.
–          Nikdy a nikomu neříkejte své hesla!
A hlavně, v případě jakéhokoliv podezření, kontaktujte svou banku!

Podobné příspěvky