PC

Zlevnění kvalitních brýlí pro virtuální realitu

Virtuální realita je hitem několika posledních let, ale teprve v současnosti je dodávána v uživatelsky přívětivém provedení. Jde o sadu neboli takzvaný headset, který se zapojí do vysoce hardwarově výkonného počítače nebo video herní konzole, která má podporu virtuální reality. Tato pomůcka vás přenese do virtuálního světa v simulované realitě a snímá váš pohyb.

Brýle pro virtuální realitu od firmy HTC jsou momentálně za ceny vyšší než 20 000 Kč. Firma ovšem nyní oznámila, že bude zlevňovat v řadách tisíců. Právě díky zlevnění by mohlo VR (virtuální realita) dostupná pro širší hráčskou komunitu.
dívka s VR brýlemi

Přilba a brýle společnosti HTC jsou na prodej už více než dvě léta. Jedná se o model nejvyšší kvality pro náročné hráče. Od toho se odvozuje cena, za kterou se produkt doposud prodával.

Celá sada se dala pořídit za 22 290 korun. Nyní dojde ke snížení na 16 tisíc. Bude také možné koupit sadu s ovladači a dalšími doplňky. Původně tato celá sada vyšla na 36 tisíc korun. Po zlevnění bude stát 31 tisíc.

Tato přilba má zabudovaný OLED screen s rozlišením 2880×1600 pixelů. Došlo o vylepšení rozhraní až o 70 procent.  Tuto změnu v kvalitě jde vidět. Především, pokud čtete ve virtuální realitě text. Velký vliv na tento virtuální zážitek mají audio média. Nové zařízení firmy HTC Vive Pro má zabudovaná sluchátka s velikým výkonem.

Dále můžete nově tento set uchytit přímo na hlavu. Má lépe rozloženou hmotnost a příjemné utahovací ovládání. Firma také zapracovala na komfortu při nošení této sady, srovnáte-li ji s předchozími verzemi produktu.
muž s VR

Tento set má také dva mikrofony, které potlačují okolní hluk. Má v sobě duální kameru díky, které uvidíte i do reality. Může také sloužit na přispění dalším vývojářům.

Virtuální realita je dostupnější každým dnem, a proto je jen otázkou času, kdy bude běžným hráčským doplňkem.

 


Podobné příspěvky