Rubriky
Společnosti

Co takhle kočárek easyGO?

Některé budoucí maminky od doby, co zjistí, že jsou těhotné, začnou stresovat, protože se bojí toho, že nestihnout vše zakoupit, než se jejich miminko narodí.

To, že je žena těhotná, mnohdy daná žena zjistí například až ve druhém nebo třetím měsíci těhotenství. Je dobré počítat s tím, že dané miminko může přijít na svět už v měsíci osmém, takže má žena pět měsíců na to, aby vše nachystala. Rozhodně je to dostatečně dlouhá doba na to, abyste vše stihla připravit a nakoupit vše potřebné.

dítě v kočárku

Určitě bude chtít budoucí mamince s věcmi pro miminko pomoci i budoucí tatínek, takže na to žena nebude ve výsledku sama. Je ale potřeba, aby u výběru věcí pro miminko byla hlavně maminka, aby se nestalo, že by mnoho věcí pořídil tatínek a to na rychlo a maminka tak nebyla s věcmi spokojená a nejraději by dané věci vyhodila a zakoupila nanovo.

Jsou tatínci, kteří jsou při nákupu schopni alespoň se ženou volat přes webkameru a ukazovat jí věci, na které se daný tatínek zrovna dívá. Něco takového je rozhodně dobré řešení. Najdou se určitě i takoví tatínci, kteří něco takového nedělají a dělají špatně. Jedna z takových věcí, kterou by měli vybírat raději oba rodiče, je kočárek. Tatínci mají mnohdy úplně jiný vkus než maminky a opravdu to může dopadnout tak, že tatínek něco vybere, ale maminka z něčeho takového nebude mít radost.

maminka a kočárek

Pokud chcete, aby budoucí maminka měla radost z kočárku a to zejména, pokud koupě něčeho takového zůstala na vás, jelikož nastal nějaký problém a maminka musela do nemocnice, podívejte se po kočárcích easyGO, které jsou pro miminka opravdu dobré a člověk nemusí mít strach zde své dítě položit. Jsou kočárky, u kterých člověk může mít obavy o to, aby daný člověk váhu dítěte vydržel. Je dobré vsadit na něco, u čeho se nebudete muset obávat.

EasyGO Zelenazirafa jsou skutečně kvalitní kočárky, které jsou vhodné pro každé miminko.

Rubriky
Společnosti

Zapuštěný bazén na zahradě pro děti i dospělé

Zapuštěný bazén dobře vypadá

Budete-li porovnávat bazén nadzemní s jakýmkoli zapuštěným bazénem levným, co se týče estetického dojmu v tamním prostředí, výsledek bude celkem jednoznačně lepší ve prospěch bazénu pod úrovní zemského povrchu. Bude vám připadat, že do okolního terénu dokonale zapadá, a stává se jeho přirozenou součástí, zatímco nadzemní nádrž, i kdyby byla luxusního provedení, bude působit rušivě jako něco navíc, co tam nepatří.

klobouk na hladině bazénu

Tohoto dojmu se nelze ubránit, proto také většina hotelů a penzionů, které chtějí poskytovat svým hostům služby na úrovni, nabídne koupání v bazénech zapuštěných, nikoli v nádržích, kam se jinak, než po schůdcích, nedostanete.

občerstvení u bazénu

Do nadzemního bazénu si nezaskáčete

Jak jsme již naznačili, vstup do nadzemního bazénu je limitován schůdky, nemůžete zkrátka jen tak přelézt nebo přeskočit jeho skelet, mohl by se s vámi také zbortit a nevratně poškodit. Podobné je to i se skákáním do vody, teoreticky by to šlo snad jen odrazem z trampolíny, ale toto je příliš riskantní postup a ten vám ani nedoporučujeme.

Do zapuštěného bazénu si můžete zaskákat zcela bez problémů, prostě se jen lehce rozběhnete a hupsnete do vody třeba po nohou jako balvan.

Skákání do vody má velký význam z několika důvodů. Je to perfektní antistres a zlepšovač nálady. Rozproudíte lymfatický systém a krevní oběh a poměrně rychle uvolníte do krevního oběhu hormony štěstí endorfiny, které přibrzdí nárůst stresového adrenalinu, a tím pádem se váš den stane více radostným a pohodovým. Skok do vody je také něco jako masáž, průnik do kapaliny působí na reflexní body na pokožce velmi intenzivně, a zejména to platí pro skákání po nohou, kdy tím promasírujete reflexní plošky na chodidlech. Ovšem ani skákání šipek do vody není k zahození, ostatně, sami si vyzkoušejte, jak silný vliv to na vás má.

Rubriky
Společnosti

Staráte se o své zuby?

Už od malička bychom se měli starat o naše zuby a pravidelně si je minimálně ráno a večer čistit. Ale po pravdě, děláte to všichni? Občas jsme leniví nebo utahaní a čištění zubů vynecháme. Pokud je to jednou za čas, tak se asi nic nestane, nicméně, někdy se stane, že se nám nějaký zub zkazí, i když se o naše zuby staráme poctivě. A od toho jsou tu pravidelné kontroly u zubaře, aby lékař odhalil začínající problém.

zuby

V dnešních zubařských ordinacích už není vytažení zubů jedinou možností, co s bolavým zubem. Zkušený zubař má velkou výhodu, a to, že pravidelným rentgenem zubů odhalí problém již v počátku. Zubař se bude všemožnými způsoby snažit vám zub zachránit. Není samozřejmě lepší možnost, než zachránit původní zub. Jenže nelze vždy zachránit vše, a tak někdy musí dojít na extrakci zubu Praha https://clinicplus.cz/service/chirurgicka-stomatologie/. Zde vám můžeme slíbit, že zákrok bude proveden profesionálně a bezbolestně.

Extrakce se provádí často tzv. zubům moudrosti. Jsou to zuby, které se prořezávají až v pozdějším věku, proto zuby moudrosti, ale málokdy prořezání probíhá bez problémů. I po prořezání přináší zuby moudrosti nejrůznější problémy, protože v malých ústech se např. špatně čistí a pokud vznikne kaz, tak se i lékaři špatně opravuje. Jsou to sice zuby moudrosti, ale jsou v podstatě nepotřebné. Pokud dojde k jejich extrakci, tak to nijak nesníží komfort žvýkání a kousání jídla.

kartáček

Starat se o svůj chrup, to by mělo být běžnou součástí našich hygienických návyků. Vyberte si vhodný kartáček a zubní pastu, jejíž příchuť je vám příjemná a věnujte svým zubům dostatek času ráno i večer. Ony se vám odmění tím, že vás nebudou zlobit a bolet, protože bolest zubů je jednou z těch nejhorších, které vás mohou potkat. A nezapomeňte na pravidelné návštěvy vašeho zubaře a zubní hygieny.

Rubriky
Společnosti

Jak získat německé příspěvky na vaše děti?

Mnoho Čechů dojíždí pracovně do sousedního Německa. Je to celkem logické, vzhledem k tomu, že v Německu jsou podstatně vyšší platy a často i zajímavější pracovní příležitosti. Proto spoustu lidí odchází právě tam, nebo jen pendlují. To znamená, že bydlí v České republice, kde mají i rodinu, ale za prací jezdí do Německa.

Na první pohled se to nemusí zdát zase tak výhodné, když vezmete v potaz, kolik projezdíte a jak dlouho vám zabere cesta. Pokud se vám ale podaří zařídit práci tak, že jste například měsíc a Německu a pak jedete zpátky na měsíc do České republiky, už to pro vás může být extrémně výnosné.

Další velikou výhodou práce v Německu jsou i německé přídavky na děti. Ty jsou přirozeně, stejně jako platy, podstatně vyšší než u nás v Česku. Takzvané Kindergeld můžete získat, i když nemáte německé občanství ani nahlášený trvalý pobyt v Německu. Stačí když tam pracujete, odvádíte daně a sociální pojištění.

peníze

Nárok na Kindergeld můžete získat na každé z vašich dětí, kterému ještě nebylo osmnáct let. Pokud se vaše děti rozhodnou studovat vysokou školu, můžete získávat příspěvky i nadále. Je ovšem potřeba dokázat to potvrzením o studiu každý semestr na vysoké škole. Také musíte doložit potvrzení o imatrikulaci (neboli přijetí na vysokou školu). Tímto způsobem můžete Kindergeld pobírat až do věku dvaceti pěti let dítěte. Jestli jste se ocitli v situaci, kdy je vaše dítě dospělé, ale nezaměstnané a nestuduje, můžete o příspěvek zažádat ještě do věku jeho 21 let.

malé dítě

Podívejte se na stránky Kindergeld podmínky a nechce si pomoci s vyřízením vaší žádosti. Vyhnete se tak nepříjemným problémům se špatně vyplněnými podklady. V těchto případech je lepší nechat si pomoct od někoho zkušeného, kdo má dostatek znalostí. Žádost tak bude vyřízená o mnoho rychleji a bez starostí. Nestane se vám tak, že by vám německé úřady žádost neuznaly, protože jste zapomněli na nějaké potvrzení.

Rubriky
Společnosti

Try camp

Have you ever been camping? And if so, do you know what camping is? Camping is a fun way to spend the night. Either you just book a place in a camping room, which is equipped with furniture and everything else. Or use a tent for camping – why not. You can camp practically anywhere – in the woods, in a cottage, or in any of your favorite places. It`s an incredibly good feeling and incredible fun. And because all the fun costs something, you also have to reckon with the fact that you need to invest a small amount in that camping ideally.

m

Camping is a sign that you can even make a campfire – a blazing fire will make the whole campsite even more pleasant and warm you up. So why not try a camping day? Firstly, you will relax and feel much better and more relaxed after the campsite, and secondly, if you are camping for the first time, you will know some options that you may like very much. Camping is just a great and amazing thing that I would not allow myself to do. On the other hand, have you also thought that camping doesn`t just mean making a campfire? You can also have a great party that you can really like, even if you are the bride-to-be.

m

Such a party requires you to have your loved ones here, who can help you with the preparation of a camping bachelorette party, so you simply will not be alone. You buy balloons (if there is a camping party somewhere in the room), good wine for example, food and drinks in general that you like and you can go to business. Not only will you fully enjoy this farewell, you will also have fun with your loved ones, whom you love. You can even have a campfire on your bachelor party – that`s nothing to be ashamed of. So enjoy your camping bachelorette party Mybachelorparty to the fullest! I keep my fingers crossed for you!! You will enjoy it with all your heart and i am sure about it.

Rubriky
Společnosti

Konečně plnoletí

Je vám osmnáct let? Měli byste popřemýšlet, jestli se nepřihlásit do autoškoly, protože vlastnictví řidičského průkazu je v dnešní době považováno v podstatě za základní dovednost a nejeden zaměstnavatel požaduje, abyste byli vlastníkem řidičského průkazu.

Udělat si řidičský průkaz, i když nevlastníte auto, to je jako naučit se cizí jazyk, i když nepředpokládáte, že se jednou odstěhujete do ciziny.

Najít si autoškolu, která vás připraví na závěrečnou zkoušku tak, abyste ji složili na poprvé, to chce pečlivý výběr, pročítání recenzí, zvažování výhod a nevýhod, třeba v rámci blízkosti autoškoly vašemu bydlení. Můžeme vám to hledání trochu ulehčit a nabízíme vám autoškolu Praha http://www.autoskolaholesovice.cz.

autoškola

V každé autoškole jste povinni absolvovat určitý počet jízd, absolvovat hodiny teorie, ale hlavně se před závěrečnými zkouškami řádně naučit všechny předpisy a dopravní značky, abyste úspěšně prošli závěrečným testem, který si neurčuje autoškola, ale je vytvořen Ministerstvem dopravy. Má 25 otázek a musíte jej vyplnit správně na určitý počet bodů. Ať se autoškola sebevíc snaží, na test se musíte naučit sami a rozhodně byste to neměli podceňovat, i když testy se dají opakovat, není to zadarmo.

Součástí závěrečného testu je i jízda, spolu s vaším učitelem z autoškoly s vámi pojede i komisař, kterého musíte přesvědčit, že jste se naučili všechny dopravní předpisy a umíte je uplatnit v praxi.

autoškola

Jste plnoletí a plní plánů do budoucnosti? Jedním z nich by mělo být získání řidičského oprávnění skupiny B, které vám umožní řízení osobního auta. Vlastnictvím řidičského průkazu si můžete i také dopomoct k lepšímu zaměstnání, případně se vám nabídne možnost dostat služební auto.

Vyberte si autoškolu, kde vás řádně připraví jak na závěrečné jízdy, tak na závěrečné testy, a přitom nabídne příznivou cenu. Tady neplatí, že nejdražší musí být nejlepší.

Rubriky
Společnosti

Co dělat při havárii v domě

I přes veškeré pravidelné kontroly rozvodů a zařízení může kdykoli dojít k havárii v domě. Ve všech případech, kromě odvrácení hrozící vysoké škody, se doporučuje svěřit řešení situace odborníkům. Laik by měl pouze uzavřít hlavní uzávěr plynu v případě havárie plynového potrubí nebo vypnout hlavní jistič při potížích s elektrickou energií. Jde-li o havárii vody, uzavřít hlavní uzávěr přívodu vody do domu. K tomu je z pochopitelných důvodů potřeba vědět, kde se tato zařízení v domě nacházejí. Jsou-li za zamknutými dveřmi, lze volat policii nebo hasiče.

Rozvody vody a plynu

O odstranění havárie by se měl postarat vlastník konkrétního zařízení. V zásadě platí, že je-li závada na rozvodech nebo zařízení přímo v domě, musí věc řešit majitel domu, nikoli plynárny, dodavatel elektrické energie nebo vodárny. Ti jsou zodpovědni za provoz a případné škody na hlavních řadech.

V případě požáru se volají hasiči na známém čísle 150, dojde-li k úniku plynu, je nutné věc neprodleně oznámit dodavateli plynu, nejlépe přes dispečink na telefonním čísle 1239. Výjezdová skupina by měla být na místě do několika minut. Kromě uzavření hlavního uzávěru plynu je potřeba uzavřít i armatury u plynoměrů a u každého plynového spotřebiče v jednotlivých domácnostech. Kontakty na policii, hasiče, lékařskou záchrannou službu a potřebné havarijní služby bývají většinou vyvěšeny v domě na viditelném místě, u vchodu.

Při havárii stoupačky v bytových domech dochází k velkým škodám vyplavením více bytů najednou nebo nebytových prostor. U výbuchu plynu či požáru, způsobeném elektrorozvody, může být rozsah škod fatální.

Hasiči s dýchacími přístroji

Dojde-li k havárii v pracovní dny, přes den, zpravidla je možné zajistit opravu u specializované firmy. O víkendu nebo o svátcích jsou v pohotovosti havarijní servisy. Je-li ohroženo zdraví osob, hrozí-li vysoké škody nebo je ohrožena funkčnost celého domu, jsou havarijní servisy schopny dostavit se bez prodlení na místo a situaci řešit.

Rubriky
Společnosti

Nádherné ubytování v okolí Dolní Moravy

Patříte mezi tu menšinu lidí, která si zimu užívá, nedá na ní dopustit? Nebo cítíte, že zima, je právě to, co teď potřebujete? Jestli jste si alespoň na jednu z těch otázek odpověděli, že ano, mám pro Vás něco, co by se Vám mohlo líbit.

Co takhle na chvilku se zastavit a užít si zimní radovánky na horách? To by bylo fajn, nemyslíte? Není nad to, nadýchat se čerstvého vzduchu a strávit čas se svojí drahou polovičkou také na jiném místě než jste zvyklí. Neříkám, že na to abyste mohli někam vyrazit, potřebujete partnera. To vůbec ne! Pokud nemáte partnera, nezoufejte! Vezměte sebou svojí kamarádku a společně si udělejte dámskou jízdu.

hory_odpocinek_vylet

Třeba zrovna na horách potkáte svojí drahou polovičku, nikdy neříkejte nikdy! Takže to, že nemůžete nikam jet, protože zrovna nemáte žádného partnera, je opravdu jen výmluva,

Věděli jste, že pobyt na horách má vliv i na naše mentální zdraví? Ano, pokud se něčím trápíte, něčím, co už dlouho nemůžete vyřešit, možná právě pobyt na horách Vám pomůže! Čerstvý vzduch osvěží Vaší mysl, možná a hlavně si odpočinete. Aktivní odpočinek je také odpočinek a mnohdy aktivní odpočinek nám pomůže více než odpočinek pasivní, který ruku na srdce, volí asi většina z nás, protože je to pro nás prostě tak jednodušší.

A kam že Vás to vlastně posílám?

vylet_hory_relax

Dolní Morava a ubytování. Byli jste tam už někdy? Je tam plno nádherných míst, které stojí za to navštívit! Takže pokud nepatříte mezi vášnivé lyžaře, tak to vůbec nevadí, protože okolí Dolní Moravy je opravdu nádherné. Chcete bydlet na sjezdovce nebo raději sjezdovku vynecháte, takže byste chtěli něco v okolí? Žádný problém! Můžete si vybrat ubytování podle Vašich představ.

Tak na co čekáte? Ihned si zabalte a pojďte si vybrat penzion, který Vám nejvíce vyhovuje! U každého penzionu najdete všechny důležité informace, případně i kontakt, takže zkrátka všechno, co by se Vám mohlo hodit!

Hlavně nezapomeňte, na hory se nejezdí za trest, takže si to hlavně užijte, odpočiňte si a načerpejte energii!

Rubriky
Společnosti

Což takhle dát si dodávku?

Potřebujete jednorázově jet s dodávkou a přestěhovat se z jednoho bydliště do nového? Nechcete si kvůli tomu pořizovat dodávku a zároveň nikdo z Vašich přátel nevlastní takovouto dodávku? Potřebujete jen přestěhovat nadrozměrný předmět? V tom případě potřebujete zapůjčit dodávku na celý den rentcarservis.cz.

Výhody půjčení dodávky

Největší výhodou je je skutečnost, že se nemusíte starat o údržbu vozu a vždy dostanete k zapůjčení vůz plně funkční, s plnou nádrží, nemusíte řešit technické kontroly ani povinné ručení (případně havarijní pojištění), zkrátka nemusíte řešit nic a jde o zapůjčení bez zbytečných starostí. Tyto typy vozidel jsou pravidelně přistavovány do servisů, takže během zapůjčení jsou vozidla v bezvadném stavu bez žádné vady.

Dodávka stěhování

Jaké všechny dodávky je možné zapůjčit?

V dnešní době je možné zapůjčení takřka všeho počínaje:

  • různými značkami užitných vozů (dodávek) podle přání zákazníka
  • možnost zapůjčení i s tažným zařízením nebo bez něj taktéž podle přání zákazníka a podle toho, co je pro něj nejlepší volbou.

Jaká je podmínka zapůjčení

Snad jedinou podmínkou zapůjčení užitného vozu je řidičský průkaz skupiny B. Žádné jiné podmínky u zapůjčení dodávky nejsou.

Na jak dlouho si můžu půjčit dodávku?

Zapůjčení se řídí podle potřeb zákazníka a mnohdy je možné zapůjčit vozidlo i mimo otevírací dobu.

Dodávka

Je libo limuzína s vlastním šoférem?

V případě, že to situace vyžaduje, je možné zapůjčení dodávky i s řidičem, avšak tento typ zapůjčení je zpoplatněn (8,-/1 km). Takto je možné zapůjčit i mikrobus s vlastním řidičem.

Co když s vozem potřebuju jet do zahraničí?

V tomto případě je vše vyřešeno. V případě potřeby cesty do zahraničí je možné zapůjčit si dokonce i navigace (denní/noční zobrazení, ovládání navigace hlasem, nabíjení buď bateriově nebo zásuvkou z vozidla aj).

Celkově lze říci, že je možné zapůjčit si dodávku nebo mikrobus s kompletním servisem, takřka se vším, co Vás napadne. Své o tom ví odborníci z Rent Car Service.cz

Rubriky
Společnosti

Investiční byt

Investiční byt zní sice velmi lákavě, ale kromě pasivního příjmu přináší také mnoho starostí. Otázka je, jestli se to vyplatí. Jednoduchá odpověď by byla, že jak komu. Záleží na vašem počátečním kapitálu, vašich ostatních investicích, konkrétním bytu, o kterém přemýšlíte.

moderní interiér

Jako první je potřeba si říct, že byt by neměl být vaší jedinou investicí. Pokud nemáte zainvestováno do ničeho jiného, do bytu bych se nepouštěla. Proč? Důvod je docela prostý, vkládat celý svůj kapitál do jedné investice je vysoce rizikové, ikdyž se jedná o nemovitost. Nemovitosti jsou považovány za velmi bezpečnou, téměř až bezrizikovou investici. Ale žádná investice není zcela bez rizika a můžou nastat problémy, o kterých teď nemáte ani tušení. Ceny bytů můžou jít rapidně dolů, do čtvrti, ve které byt kupujete se můžou začít stahovat bezdomovci nebo popularita nájmů prudce klesne.

Proto je taková investice vhodná zejména pro lidi s větším kapitálem, kteří už investují do akcií, dluhopisů a drahých kovů. Když máte široce diverzifikované portfolio, může pro vás být investiční byt to pravé. Musíte být ale připraveni, že vám nebude vydělávat hned, nejdřív se o něj musíte dobře postarat.

Prvním krokem je byt zrekonstruovat, nejspíše vás bude čekat malování, oprava podlahy. Umístění vestavěných skříní Praha Sten-skrine.cz (sice se jedná o dražší záležitost, ale věřte mi, že se vyplatí). Podívejte se na náš web a přečtěte si o těchto skříních více. Vaši budoucí nájemníci jistě ocení dostatek úložných prostor a pokud kupujete menší byt, je to téměř nutnost.

vestavěná skříň

Když máte rekonstrukci hotovou, je třeba sehnat vhodné nájemníky. Můžete buď byt pronajímat krátkodobě turistům, nebo sehnat dlouhodobé nájemníky, kteří v něm budou bydlet. Turisté sice slibují vyšší výnosy, ale také více práce a starostí, v takovém případě už se nedá moc mluvit o pasivním příjmu, protože se musíte o byt více starat.