Peníze

Nebankovní americká hypotéka jako platný hráč na poli finančních služeb

V zásadě neexistuje žádný úvěr, který má pouze samé klady, anebo samé zápory, ostatně, kdyby takový existoval, byl by osamoceným prvkem na finančním trhu, anebo by se v opačném případě vůbec neprosadil. Proč se tedy lidé uchylují k hypotéčním úvěrům obecně, zvláště pak k americkým hypotékám?
znak dolaru.png

Věřitele nezajímá, k jakému účelu peníze potřebujete

Především je využitelná na cokoliv. Financovat lze touto cestou nákup spotřebního zboží v určité limitní hodnotě (zpravidla to bývá dolní hranice 50 tisíc korun). Jedná se totiž o jakýsi bezúčelový spotřebitelský úvěr, který je vůči věřiteli zajištěný nemovitostí. Zjednodušeně by se dalo říci, že jde o kombinaci spotřebitelského úvěru a hypotečního úvěru. Zásadní výhodu lze spatřit v tom, že ve srovnání se spotřebitelskými úvěry lze tímto způsobem čerpat vyšší finanční obnosy s nižší úrokovou sazbou. Mnozí lidé tímto způsobem financování řeší např. pořízení nábytku a vybavení bytu nebo domu. Věřitel tedy nezjišťuje, k jakému účelu peníze využijete, a právě tato vlastnost je nejčastějším důvodem, proč je o tento produkt na trhu zájem.
mince u domku ze dřeva.jpg

Úvěry od bankovních i nebankovních subjektů

Splátky nebankovní americké hypotéky, i té bankovní, lze rozdělit do delšího časového období, což představuje zvláště pro mladší ročníky určitou možnost pořídit si vlastní bydlení, nové auto, zařízení bytu apod. Někteří poskytovatelé umožňují dokonce úvěr splatit předčasně bez sankčních poplatků. Poplatky za vedení úvěrových účtů bývají většinou nižší, než u klasických hypoték, poplatky za poskytnutí hypotéky jsou zpravidla ve stejné výši. Americké hypotéky poskytují bankovní i nebankovní subjekty, v mnoha případech lze také fixovat úrokové sazby na určitou poměrnou část doby splácení, někteří poskytovatelé umožňují fixovat úrok po celou dobu splácení dlužné částky.

Zajištění nemovitosti

Nevýhodou tohoto způsobu financování je především zástava nemovitosti ve prospěch věřitele. Pro dlužníka to znamená závazek a především komplikace v případě, že jej nedodrží. Existují sice různé úlevy a seriózní společnosti vůči svým zákazníkům uplatňují vstřícný přístup, ovšem musíte mít předem jasno, z jakých zdrojů budete pravidelné měsíční splátky hradit, aby nemuselo dojít k nejhoršímu – tedy k exekuci nemovitosti.

Podobné příspěvky