Domov

Nejkrásnější zahrada v Litoměřicích

Pokud bychom měli zařadit člověka z vědeckého hlediska, zařadili bychom ho mezi savce, obratlovce, primáty… Člověk by se dal ale zařadit ještě do jedné škatulky. S největší pravděpodobností by tam ale byl sám. Pokud by se k němu nepřidali někteří další primáti. Byla by to škatulka, která by nesla název –  soutěživý.Člověk totiž umí soutěžit naprosto ve všem.Stále se porovnává s ostatními. Porovnává i výsledky své práce. A dokonce soutěží i ve svých koníčcích.

zahrada

·         V roce 2013 byl na litoměřické výstavě „Zahrada Čech“ vyhlášen první ročník soutěže „Nejkrásnější zahrada.“
Účelem této soutěže byla prezentace zahradních architektů i zahradnických firem. Každý soutěžící dostal k dispozici parcelu o rozměrech devět krát osm metrů.
·        Vznikaly tak zahrady, které jsou určeny k relaxaci i aktivně strávenému času v přírodě.
Celou soutěž hodnotila porota, která byla složena ze sedmi členů.

Soutěž i skvělá zábava

V roce 2016 bylo vyhlášeno zajímavé soutěžní téma. „Zahrada všech (ne)smyslů“.Soutěžící se chopili této příležitosti opravdu osobitě. Někteří improvizovali s plastovými lahvemi a jiným recyklovaným materiálem. Právě soutěžní tým, který pracoval s tímto odpadem, zažíval zajímavé situace. Na svůj návrh potřeboval sedm set plastových lahví.

tryska

o   A tak jeho členové obcházeli restaurace, ale stále jich bylo málo.
o   Došlo i na náhledy do kontejnerů.

Díla, která nakonec vznikla, byla opravdu netradiční a velice zajímavá. Už jen samotné názvy, kterými soutěžící svá díla obdařili, hovoří za vše. Jednou z oceněných zahrad byla i ta, která nesla název „Popletená zahrada.“ Další z nich se jmenovala „Jde o úhel pohledu.“ Vítězná zahrada byla ta, která se prezentovala pod názvem „Dešťová zahrada.“ Výherce uspěl především proto, že uměl ukázat správnou cestu k recyklaci dešťové vody. Což bude do budoucna jistě přínosné.

Podobné příspěvky