Domov

Na co si můžu vzít americkou hypotéku?

Banky a nebankovní společnosti nám poskytují celou řadu různých druhů financování. Určitě to sami znáte, vždyť na jejich nabídky vidíte reklamy na spoustu místech. Televize, internet, rádio nebo vám s různými nabídkami samotné společnosti posílají emaily, telefonují vám je nebo vám o nich říkají ve chvíli, kdy navštívíte banku. Je samozřejmé, že banky se snaží poskytnout svým klientům nejrůznější druhy financování. Financování je nejhlavnější zdroj jejich příjmů, zejména teda úroky, které dostávají zpět z pravidelných měsíčních splátek klienta.

půjčka

Banky nabízí svým klientům kreditní karty, různé úvěry, hypotéky nebo také americkou hypotéku či nebankovní americkou hypotéku https://www.americkahypoteka.cz/nebankovni-hypoteka/. Slyšeli jste už někdy o ní? I když k tomu název svádí, americká hypotéka nemá s Amerikou nic společného. Je to jen název pro financování, kterému se jindy říká třeba neúčelová hypotéka a podobně. Spočívá vlastně v tom, že klient si vypůjčí d banky větší obnos peněz za podmínek, které jsou pro něj výhodnější než u jiného typu financování. Podmínky se blíží podobě podmínek u klasické hypotéky, proto ten název americká hypotéka.

peněženka

A na co si tedy můžete takovou hypotéku vzít? V podstatě na cokoliv. Pokud s ní chcete financovat nákup nemovitosti, rekonstrukci nebo něco podobného, tak v tomto případě doporučujeme spíše zažádat o klasickou hypotéku. Ale pokud si chcete prostřednictvím půjčky financovat třeba nákup auta, zdravotní výdaje nebo financování studia, pro tyto věci je nejvhodnější právě americká hypotéka.

Podmínky k ní si nastavuje každá banka jinak, ale obecně platí, že tato půjčka má nižší úrok, než standartní spotřebitelský úvěr, proto je pro klienty výhodnější, především, pokud si půjčují větší obnos peněz. Obvykle si také takovou půjčku můžete natáhnout na větší časové období několika let, není výjimka i době delší, než třeba 10 – 15 let.

Podobné příspěvky