Nezařazené

Jak zabránit vráskám?

Kůže je orgán, který pokrývá naše tělo a chrání ho tak před patogeny, které by mohly náš organismus poškodit a zasáhnout, proto je kůže velmi důležitá. Bez ní bychom nepřežili ani malinkatou chvíli, protože by vše bylo otevřeno a tělo by to nezvládlo. Už jen když máme poraněnou třeba jen pokožku máme velký problém a může dojít k zánětu, například někteří lidé navíc nemají hojení na takové úrovni jako ostatní a trvá jim to déle. Už jen taková malinká ranka stačí k tomu, aby se nám něco stalo, a to si vezměte, že bychom kůži neměli vůbec. To se ani nedá představit, takže musíme být vděční za to, že ji máme a také se podle toho chovat.

stará ruka

O kůži se musíme starat, protože jinak budeme vypadat jako skrčené tričko pohozené do skříně před půl rokem. Takhle někteří opravdu vypadají, ale dá se tomu zabránit. Vrásky budeme mít jednou všichni, to je jasné, někteří už je mají v dost útlém věku, například z nadměrného mračení či naopak z nadměrného usmívání. Vrásky se však tvoří hlavně z toho důvodu, že kůže stárne, a to my všichni víme. Dá se ale rychlému stárnutí zabránit? Jasně že ano. Je k tomu navíc hned několik návodů. Rozhodně ale nezabráníte tomu, že se vám vrásky nikdy neobjeví. To není ani možné. Všechno jednou zestárne a výjimkou není ani naše kůže.

vrásky

Vrásky mají nejčastěji lidé, kteří se ve svém mládí nechránili před sluníčkem. Ano, mít opálenou pokožku je hezké, ale jednak toho budete v budoucnu litovat kvůli vráskám, jednak můžete mít i rakovinu kůže. Proto používejte opalovací krém, který vám kůži ochrání. Mimo to, pokud se vám začínají tvořit hluboké vrásky je dobré použít kolagen – vyplnění vrásek kolagenem je nejlepší způsob řešení, protože to také naše tělo dělá přirozeně, akorát když je kůže starší, už ho tolik neprodukuje. Proto si ho tam můžeme nechat dát uměle. Typů kolagenu je několik, nejčastější je kolagen typu 1. Ten máme skoro všude. A přesně ten se také použije při vyplnění vrásek.

Podobné příspěvky