Nezařazené

10 nejbláznivějších profesí, za které vděčíme digitalizaci

Digitální učitel


Způsoby, jakým se dnes můžeme vzdělávat, se masivně mění. Existuje stále více e-learningových kurzů a různých vzdělávacích aplikací. V budoucnu se na výuce bude podílet i virtuální realita. Nová doba si žádá učitele, kteří budou kreativní a pomohou vytvořit výukové materiály budoucnosti.
žena na židli


Virtuální asistent


Vzniká stále více pracovních míst, které je možné vykonávat z pohodlí domova, kavárny nebo dokonce parku. Pokud je šéf na pracovní cestě, jeho asistentka nemusí sedět v kanceláři. V současné době firmy začínají využívat služby virtuálních asistentů. Ti pracují odkudkoliv, využívají k tomu notebook, mobil a všemožné online nástroje.


Inženýr robotiky


Robotika se stává stále důležitější v mnoha odvětvích. Roboti sice vyrábí všemožné produkty, ale vyvíjení samotných robotů budou mít stále pod palcem obyčejní lidé. Inženýr robotiky nebude mít tedy o práci vůbec nouzi.


Expert 3D


Rozvíjet se bude i nadále trh s 3D tiskem, protože oblastí, kde najdou využití, je nespočet. Můžou pomáhat vyrábět orgány a protézy, oděvy nebo dokonce zařizovat celé domy.
rozšířená realita


Tele-chirurg


Z této nové digitální profese budou profitovat zejména řídce osídlené regiony. Novodobí chirurgové totiž budou pracovat taktéž na dálku pomocí kamer a robotů. Zní to trochu neuvěřitelně, ale taková je budoucnost.


Architekt pro virtuální realitu


Vznikne i více nových míst ve spojitosti s virtuální realitou. Důležitou osobou v této branži bude určitě architekt, který bude tuto virtuální realitu pomáhat utvářet. Tito architekti se nebudou muset držet zákonů fyziky. Naopak budou tvořit světy, které se těm našim tolik nepodobají. Pro představu, jak bude takový svět asi vypadat, si můžete vzpomenout nebo shlédnout sci-fi film Počátek.


Městský farmář


Městské zahradničení je trendem, který lze pozorovat především ve velkých světových městech. Především mrakodrapy se používají k pěstování ovoce a zeleniny a chovu včel pro městské účely. Městský farmář bude ale čelit naprosto jiným výzvám než jeho tradiční zástupci.


 


Lovec talentů


Takoví headhunteři již existují. Loví talenty, přetahují špičky v oboru ke konkurenci. Budou používáni čím dál víc.


Kouč pro důchodce


Protože lidé žijí čím dál déle, budou potřebovat podporu zejména v postarším věku. Proto budou lidé důchodového věku využívat služeb speciálních koučů. Ti jim mohou poradit například v oblasti finančnictví apod.


Průzkumník digitálního dědictví


Knihy, dopisy, fotografie jsou už minulostí. Dnešní digitální dědictví je poměrně obtížné třídit. Jakým způsobem uchovávat myšlenky sdílené na sociálních sítích? V dobách budoucích budou najímáni takoví pracovníci, kteří budou digitální dědictví zkoumat a analyzovat. Tak aby zanechali určitou stopu pro příští generace.


Podobné příspěvky