Lifestyle

Jak ušetřit peníze

1) puštěna televize a rozsvícená světla

Ano, elektrika se rapidně zdražuje. O to více dávejte pozor, kde všude máte rozsvíceno. Nezapomínejte zhasínat, když z dané místnosti odcházíte. Nesviťte zbytečně v celém bytě. To samé platí o televizi. Spousta lidí ji má doma puštěnou jen jako kulisu, ani se na ni nedívají. Vypněte ji a hned ušetříte pár korun a jako bonus vás nebude okrádat o pozornost.

Tip: vypněte i počítač a tiskárnu, pokud je zrovna nepoužíváte.

žárovka

2) jídlo a káva venku

Zvykla jste si každý den po cestě do práce koupit caffee latte a croissant? Rozumím, že je poté pracovní start příjemnější, ale zbytečně vám to užírá koruny z peněženky. Co takhle nechat si tento rituál jen jeden den v týdnu a na zbylé čtyři si připravit kávu a snídani doma?

Tip: plánujte si obědy a noste si je do práce sebou v krabičce. Opět ušetříte, než když každý den skočíte do kantýny.

3) plánujte nákupy

Skoro každý, kdo jde nakoupit ob den jen pečivo a mléko nakonec přinese spoustu zbytečností. Brambůrky k televizi, lákavou čokoládu u pokladny. Proto se vyplatí větší nákupy plánovat. Sepište na papír týdenní skladbu jídelníčku a od toho se odpíchněte. A když něco dojde během týdne, snažte se koupit jen opravdu to, co potřebujete a chybí.

Tip: jídlo správně skladujte, a zbytky co nesníte, zamrazte, nevyhazujte.

peníze

4) cvičení venku

Jaro máme za dveřmi, slunce už pomalu vykukuje. Abyste tedy dostala svoji dávku endorfinů, nemusíte se zavírat v tělocvičně. Oprašte kolo a nastudujte trasy ve vašem okolí, vytáhněte ze sklepa in-line brusle (i chrániče), začněte běhat, pořiďte si švihadlo nebo si najděte klidné místo v lese a dejte si pár jógových asán.

5) životní minimalismus

Je to životní styl, kdy zjistíte, že nemusíte vlastnit hromadu věcí, oblečení, kosmetiky a spotřebičů. Stačí jen to základní, z oblečení pár kvalitních dobře kombinovatelných kousků. Jste vášnivá čtenářka? Ale knihy se vám doma hromadí? Zaregistrujte se do knihovny. Co nepoužíváte zkuste prodat nebo pošlete dál.

Podobné příspěvky