Nákupy

Péče o vodu trochu jinak

Jak jistě víte, základem kvalitní péče o koupací zařízení je údržba vody v něm obsažené ve vysoké kvalitě. No, a kvalita vody záleží na hodnotách PH vody a samozřejmě na kvalitní dezinfekci. Už po dlouhá léta se v tomto ohledu spoléháme na chlor, ale v případě, že trpíte alergií na tento prvek nebo nesnášíte jeho chemický zápach či Vaše koupací zařízení obsahuje teplejší vodu jako třeba vířivka, tak právě Vy jistě oceníte možnost dezinfikovat vodu jinými přípravky. Bezchlorová chemie do bazénu je určena právě pro tyto případy.

vnitřní bazén

Jde o přípravky na bázi bromu, který má delší účinek v teplejších vodách, a proto je určen přímo pro péče i vířivky, ale lze jej použít i v běžných bazénech, pokud máte citlivější pokožku nebo trpíte alergií. Bromové tablety jsou na trh dodávány v několika různě velkých baleních a jak již bylo zmíněno lze je využívat k dezinfekci jak vířivek tak také běžných bazénů a to jak venkovních tak také i vnitřních.

vířivka

Kromě bromových přípravků se do oddělení bezchlorové chemie počítají také kyslíkové přípravky, které mají také tu skvělou výhodu, že dezinfikují vodu, ale bez nepříjemného zápachu a jsou vhodné právě pro plavce s citlivější pokožkou. Tyto přípravky se vyrábějí ve formě tablet či granulátu a ke každému z nich je dobré ještě navíc pořídit aktivátor, který jejích účinek ještě zvýší a hlavně zrychlí. Jak bromové, tak kyslíkové přípravky jsou skvělým ekvivalentem chloru, ovšem jen bromové jsou určeny přímo pro vířivky, protože odolají vyšším teplotám vody, ale obojí můžete využívat v bazénech. Každopádně nezapomínejte, že dezinfekce vody je sice důležitá, ale je nutné zajistit také, aby hodnoty PH vody byly ve správné výšce a zajistit prevenci proti řasám. V neposlední řadě je nutné odstraňovat z vody také mechanické nečistoty, které se do vody dostanou vlivem počasí nebo na tělech plavců. Pokud se budete o Váš bazén či vířivku dobře starat, tak Vám dopřeje spoustu vodního potěšení a relaxace.

Podobné příspěvky