Ženy

Jak můžete pomoci dětem nacházet krásu

Sotva naše batole udrží v ruce pastelku, už se vrhá do tvorby svých prvních uměleckých děl.Tvořivost nám jim dána do vínku a je na nás rodičích, jak ji budeme ve svých potomcích rozvíjet. Jak je naučíme vidět krásu všude kolem sebe. Už i při hrách na pískovišti sledujte, jak se všechny děti snaží o co nejhezčí stavbu či bábovičku.

A když se to povede, jaké uspokojení z toho zažívají. Ve školkovém věku si začínají osvojovat různé tvůrčí postupy, při výrobě prvních dárků pro vás. Kreslení a malování patří k jejich nejoblíbenější činnosti.

K první návštěvě galerie výtvarného umění pozvěte svoje děti co nejdříve.Už pětiletému synovi či dcerce ukážete svět, který okouzlí jejich duši. Nevynechejte žádnou možnost, při návštěvě cizích měst, vstoupit s nimi do obrazárny.

A pokud budete mít štěstí a celou výstavou vás provede galeristka, která miluje svoji práci, mají už po první návštěvě cenný vklad do života. Stačí  během prohlídky děti vyzvat, aby si pozorně prohlédly všechna vystavená díla a na závěr že se jich zeptá,který obrázek se jim líbil nejvíce. Protože ten si už ve svém srdci ponesou napořád. Strávili jste s nimi tenkrát ve výstavní síni asi tři hodiny.

Děti pozorně vnímaly barvy i tvary, vracely se, hodnotily a co bylo nejdůležitější, nechaly tu krásu na sebe působit. A nakonec paní galeristce ukázaly ten, který byl jejich srdci nejmilejší. Jak děti rostly, samy si plánovaly, na co se zajdou podívat. A umění se stávalo jejich přirozeným společníkem.

A to tak, že si vybraly ke studiu výtvarnou školu. S dojetím vzpomínáte, jak jste při opětovné společné návštěvě galerie, ve které byly jako pětileté, na své první výstavě, si obě vzpomněly na obraz, který se jim tenkrát nejvíce líbil. A přiznaly, že to od té doby to dělají vždycky. Moudrá paní galeristka je naučila, jak se krása uchovává napořád.

Podobné příspěvky