Auto moto

Bezpečná jízda


Automobil je něco, co člověk využívá téměř každý den, tedy za předpokladu, že má řidičák, a také že má automobil znám, ale hodně lidí, kteří mají řidičské oprávnění, ale vůbec nemají automobil. Když je třeba to tam kamarádky, která má už sedm let řidičský průkaz, ale nemá auto, tak ona mi vždycky řekne, že se jí nedaří našetřit peníze na auto, říkám jí. Sežene třeba i obyčejné auto, které vypadá sice škaredě, ale i funkční a třeba stojí třicet tisíc korun. Moje kamarádka zítra, že takovýto křáp anebo pojízdnou popelnici by prý vůbec nechtěla, že prý chce auto alespoň za minimálně sto tisíc. Jenomže bohužel moje kamarádka neumí vůbec ušetřit peníze.

auto

Vždycky, když má třeba nějaký větší finanční obnos, tak to všechno utratí. Koupit si drahou kabelku nebo drahé boty anebo jede s partnerem na dovolenou. Myslím si, že kdyby se třeba odpustila dvě nebo tři dovolené a nějaké drahé boty, tak by určitě potom na nějaký levnější automobil měla. Jenomže ne kamarádka jednoduše musí alespoň dvakrát nebo třikrát ročně jezdit na dovolenou anebo si každý měsíc kupuje nové boty. Na co? Myslím si, že tohle je úplná. Škoda tohle snad už je nemoc z nakupování moje kamarádka, musí se ale něco nakupovat.

žluté auto

Anebo také je závislá kamarádka na tom, že musí nonstop něco objednávat z internetu absolutně nechápu, co je na tom tak zábavného. Ale ano, znám. Některé lidi, kteří jsou nemocní a chodit dokonce i psychologovi, kteří nakupují. Jenomže kvůli tomu nemít automobil. To já, kdybych chtěla auto, tak se na ně našetřím, protože já bez automobilu bych opravdu být nemohla. Jsem na automobilu opravdu hodně závislá. Ano, přiznám to a vůbec se za to nestydím, protože já autem jezdím do práce a také své děti vozím na kroužky a vůbec nevím, jak bych to dělala. Kdybych třeba přišla o řidičské oprávnění, můj bratr právě už dvakrát přišel o řidičák, a to vždycky na rok. Protože jezdí moc rychle nechápu, proč se nemůže držet a jezdit úplně normálně. Jezdit normálně jako každý druhý člověk, tedy alespoň doufám. 

Podobné příspěvky