Společnosti

Ubytovna Praha – dostatečně komfortní a levné ubytování na okraji města

Poznávání Prahy je záležitost na několik let, nikoli na jediný víkendový pobyt v ubytovně Praha Ubytovny Praha. Záhy zjistíte, že je tu tolik míst a tolik možností prožít pěknou dovolenou, že vás to bude lákat se do tohoto prostředí opět vrátit. Prolétnout za dva dny všechny nejvýznamnější památky v historickém jádru byste sice dokázali zvládnout, ale je tu mnohem více zajímavostí, než v kterémkoli městě střední Evropy. Praha je totiž nejen stověžatá, opředená pověstmi a ovlivněná tvorbou Petra Parléře, ale je srdcem Evropy, kde se na ploše stovek hektarů prolínají přírodní krásy s objekty „deseti století architektury“.

Trojský zámeček

Jak pojmout návštěvu hlavního města

Město duchů – jste-li v Praze poprvé, obvykle se zaměříte na Kampu, Karlův most, Pražský hrad se Zlatou uličkou, Královskou https://revue.idnes.cz/princ-harry-meghan-markle-zasnuby-vanocni-obed-rodina-kralovna-alzbeta-ii-1lh-/lidicky.aspx%3Fc%3DA171220_161121_lidicky_zar cestu a Staroměstské či Václavské náměstí. To je celkem pochopitelné, ale chcete-li si opravdu užít těchto jedinečných klenotů, vydejte se do ulic ve specifickou dobu. Opravdu se vyplatí si v letní sezoně přivstat a nejlépe v polovině června vyrazit do ulic již po páté hodině ranní. Ranní rozbřesk, svítání, vycházející slunce v odlesku fasád a vylidněné město „duchů“ bývá nezapomenutelným zážitkem do konce života.

Plavba po Vltavě – již v polovině 19. století se po Vltavě proháněly parníky a dnes si můžete tuto dobu přiblížit. Moderní i historická plavidla míří na pravidelných linkách do Tróji k zoologické a botanické zahradě a trasu lze protáhnout na celodenní výlet na Slapy nebo k soutoku s Labem až do Mělníka.

Vrtbovská zahrada

Stověžatá matka měst – kdo Prahu neviděl z výšky, o mnoho přišel. Můžete si sice stáhnout z Internetu řadu krásných panoramat, ale něco jiného je prožít takový zážitek na vlastní kůži. Úchvatný pohled na město se vám naskytne z Petřína, z vysílače na Žižkově, v Oboře v pražské ZOO a na vyhlídce Baba za městskou čtvrtí Dejvice.

Město parků – vydat se do Prahy se opravdu vyplatí opakovaně, kromě památek tu totiž můžete relaxovat i sportovat. Pochopitelně lze navštívit mnoho zařízení v uzavřených objektech, ale výhodnější je využít přírodních památek a jezdit po Praze na kole, nebo chodit pěšky. Přírodních parků je tu několik desítek, na celkové ploše stovek hektarů.

Podobné příspěvky