Společnosti

Investiční byt

Investiční byt zní sice velmi lákavě, ale kromě pasivního příjmu přináší také mnoho starostí. Otázka je, jestli se to vyplatí. Jednoduchá odpověď by byla, že jak komu. Záleží na vašem počátečním kapitálu, vašich ostatních investicích, konkrétním bytu, o kterém přemýšlíte.

moderní interiér

Jako první je potřeba si říct, že byt by neměl být vaší jedinou investicí. Pokud nemáte zainvestováno do ničeho jiného, do bytu bych se nepouštěla. Proč? Důvod je docela prostý, vkládat celý svůj kapitál do jedné investice je vysoce rizikové, ikdyž se jedná o nemovitost. Nemovitosti jsou považovány za velmi bezpečnou, téměř až bezrizikovou investici. Ale žádná investice není zcela bez rizika a můžou nastat problémy, o kterých teď nemáte ani tušení. Ceny bytů můžou jít rapidně dolů, do čtvrti, ve které byt kupujete se můžou začít stahovat bezdomovci nebo popularita nájmů prudce klesne.

Proto je taková investice vhodná zejména pro lidi s větším kapitálem, kteří už investují do akcií, dluhopisů a drahých kovů. Když máte široce diverzifikované portfolio, může pro vás být investiční byt to pravé. Musíte být ale připraveni, že vám nebude vydělávat hned, nejdřív se o něj musíte dobře postarat.

Prvním krokem je byt zrekonstruovat, nejspíše vás bude čekat malování, oprava podlahy. Umístění vestavěných skříní Praha Sten-skrine.cz (sice se jedná o dražší záležitost, ale věřte mi, že se vyplatí). Podívejte se na náš web a přečtěte si o těchto skříních více. Vaši budoucí nájemníci jistě ocení dostatek úložných prostor a pokud kupujete menší byt, je to téměř nutnost.

vestavěná skříň

Když máte rekonstrukci hotovou, je třeba sehnat vhodné nájemníky. Můžete buď byt pronajímat krátkodobě turistům, nebo sehnat dlouhodobé nájemníky, kteří v něm budou bydlet. Turisté sice slibují vyšší výnosy, ale také více práce a starostí, v takovém případě už se nedá moc mluvit o pasivním příjmu, protože se musíte o byt více starat.

Podobné příspěvky