Společnosti

Zapuštěný bazén na zahradě pro děti i dospělé

Zapuštěný bazén dobře vypadá

Budete-li porovnávat bazén nadzemní s jakýmkoli zapuštěným bazénem levným, co se týče estetického dojmu v tamním prostředí, výsledek bude celkem jednoznačně lepší ve prospěch bazénu pod úrovní zemského povrchu. Bude vám připadat, že do okolního terénu dokonale zapadá, a stává se jeho přirozenou součástí, zatímco nadzemní nádrž, i kdyby byla luxusního provedení, bude působit rušivě jako něco navíc, co tam nepatří.

klobouk na hladině bazénu

Tohoto dojmu se nelze ubránit, proto také většina hotelů a penzionů, které chtějí poskytovat svým hostům služby na úrovni, nabídne koupání v bazénech zapuštěných, nikoli v nádržích, kam se jinak, než po schůdcích, nedostanete.

občerstvení u bazénu

Do nadzemního bazénu si nezaskáčete

Jak jsme již naznačili, vstup do nadzemního bazénu je limitován schůdky, nemůžete zkrátka jen tak přelézt nebo přeskočit jeho skelet, mohl by se s vámi také zbortit a nevratně poškodit. Podobné je to i se skákáním do vody, teoreticky by to šlo snad jen odrazem z trampolíny, ale toto je příliš riskantní postup a ten vám ani nedoporučujeme.

Do zapuštěného bazénu si můžete zaskákat zcela bez problémů, prostě se jen lehce rozběhnete a hupsnete do vody třeba po nohou jako balvan.

Skákání do vody má velký význam z několika důvodů. Je to perfektní antistres a zlepšovač nálady. Rozproudíte lymfatický systém a krevní oběh a poměrně rychle uvolníte do krevního oběhu hormony štěstí endorfiny, které přibrzdí nárůst stresového adrenalinu, a tím pádem se váš den stane více radostným a pohodovým. Skok do vody je také něco jako masáž, průnik do kapaliny působí na reflexní body na pokožce velmi intenzivně, a zejména to platí pro skákání po nohou, kdy tím promasírujete reflexní plošky na chodidlech. Ovšem ani skákání šipek do vody není k zahození, ostatně, sami si vyzkoušejte, jak silný vliv to na vás má.

Podobné příspěvky