Zapuštěný bazén dobře vypadá
Budete-li porovnávat bazén nadzemní s jakýmkoli zapuštěným bazénem levným, co se týče estetického dojmu v tamním prostředí, výsledek bude celkem jednoznačně lepší ve prospěch bazénu pod úrovní zemského povrchu. Bude vám připadat, že do okolního terénu dokonale zapadá, a stává se jeho přirozenou součástí, zatímco nadzemní nádrž, i kdyby byla luxusního provedení, bude působit rušivě jako něco navíc, co tam nepatří.
Tohoto dojmu se nelze ubránit, proto také většina hotelů a penzionů, které chtějí poskytovat svým hostům služby na úrovni, nabídne koupání v bazénech zapuštěných, nikoli v nádržích, kam se jinak, než po schůdcích, nedostanete.
Do nadzemního bazénu si nezaskáčete
Jak jsme již naznačili, vstup do nadzemního bazénu je limitován schůdky, nemůžete zkrátka jen tak přelézt nebo přeskočit jeho skelet, mohl by se s vámi také zbortit a nevratně poškodit. Podobné je to i se skákáním do vody, teoreticky by to šlo snad jen odrazem z trampolíny, ale toto je příliš riskantní postup a ten vám ani nedoporučujeme.
Do zapuštěného bazénu si můžete zaskákat zcela bez problémů, prostě se jen lehce rozběhnete a hupsnete do vody třeba po nohou jako balvan.
Skákání do vody má velký význam z několika důvodů. Je to perfektní antistres a zlepšovač nálady. Rozproudíte lymfatický systém a krevní oběh a poměrně rychle uvolníte do krevního oběhu hormony štěstí endorfiny, které přibrzdí nárůst stresového adrenalinu, a tím pádem se váš den stane více radostným a pohodovým. Skok do vody je také něco jako masáž, průnik do kapaliny působí na reflexní body na pokožce velmi intenzivně, a zejména to platí pro skákání po nohou, kdy tím promasírujete reflexní plošky na chodidlech. Ovšem ani skákání šipek do vody není k zahození, ostatně, sami si vyzkoušejte, jak silný vliv to na vás má.