Nezařazené

Platební karty hitem nové doby!

Ne nadarmo se platební karty považují za hit dnešní doby. Stále ale existují prodejny, kde se platit kartou nedá. Možná se ptáte, čím to asi tak je. Důvodem je to, že podniky odmítají využívat platební terminál. Možná vám to přijde hloupé, ale opravdu je tomu tak. Týká se to ale především obchodů v menších městech nebo na venkově. Často mají podnikatelé problémy s poplatky za bezhotovostní platby.
různé kreditní karty.jpg
O platební terminály je ale pořád větší a větší zájem ale i tak prostě bezhotovostně všude nezaplatíte.
Setkat se s nimi ale naopak můžete ve větších městech a to nejčastěji ve větších prodejnách. Opravdu ale asi o dvacet kilometrů dál od daného města už kartou nezaplatíte, protože to nejde.
I podle odborníků z České bankovní asociace je to hrozná škoda, že drobní podnikatelé platbu kartou nevyužívají, protože tím přichází o část tržby. Lidé totiž v dnešní době už u sebe moc hotovost nenosí. Spoléhají se totiž jen a jen na karty. Navíc, lidé v tom okamžiku, kdy zjistí, že se nedá platit kartou, odejdou radši do jiného podniku, kde bude platba kartou možná.
Češi ale nejvíce milují bezhotovostní platby a snaží se je využívat, co nejvíce to jde.
Těm, kteří ještě nemají ve svých obchodech a podnicích zavedený platební terminál, asi ještě stále nedošlo, že lidé, kteří platí kartou, utratí mnohem více peněz než ti, kteří platí hotově. Proč? Protože lidé, kteří platí hotově, mají omezenou částku, kterou mohou utratit, ale ti, kteří platí kartou, to nijak neřeší. Navíc ti, kteří u sebe nemají hotovost, se často cítí mnohem lépe a uvolněněji, protože se při nákupech nemusí bát, že jim někde hotovost ukradne.
kreditní karta NatWest.jpg
Pokud by chtěl obchodník terminál pořídit, musí o to požádat banku. Nejlepší je obrátit se na tu, ve které máte účet. Může se ale stát že vám jiná banka nabídne něco mnohem lepšího. Závistí to jen na vás, jestli se vám bude chtít potřebné informace zjišťovat. Konkrétní banka po vás bude chtít vědět, na co se bude terminál používat, jaké jsou vaše tržby apod.
Jestliže znáte někoho, kdo vede svůj vlastní obchod nebo podnik a ještě stále platebního terminálu nevyužívá, doporučte mu jej.

Podobné příspěvky