Společnosti

Plastový materiál


Jisté výhody

Jistě jste si všimli třeba v automobilovém průmyslu, že se stále více věcí vyrábí z plastu. Plast je ovšem velmi obecný pojem, protože materiálů tohoto typu je spousta a neustále pobíhá jejich vývoj. Některé dosahují skutečně vysoké pevnosti, takže se můžou běžně využívat třeba ve strojírenství. Třeba u automobilů oceníme zejména jejich nízkou hmotnost, protože lehčí vůz má lepší akceleraci, menší spotřebu a emise.

plastová lahev

Kromě hmotnosti také nepodléhají korozi, což je oproti kovu velká výhoda. Dají se lakovat, takže takový plastový nárazník hezky spline s karoserií, takže si ani na první pohled nevšimne, že je z úplně jiného materiálu, to až třeba poklepem. Vyrábět díly z plastu můžeme různými způsoby, přičemž obrábění zde není až tak běžné. Oblíbené je vstřikování a zejména v dnešní době 3D tisk. Na menší sérii je většinou výhodněji tisk, ovšem u spousty kusů je lepší vstřikování, protože pokud máme dobrou formu, tak je to velmi rychlý proces.

Kontejnery

Nyní se přesuneme od automobilového průmyslu k logistice. Jistě jdete někdy v obchodě viděli plastové přepravky. Do nich se toho vleze spousta, můžeme je skládat na paletu a kdykoliv v případě potřeby je odnést holýma rukama. Někdy však taková kapacita nestačí, a proto se hodí pořídit ibc kontejner Schoellerallibert. Měli bychom se však bavit v množném čísle, protože na výběr jich je zase několik. Liší se především rozměry a provedením.

kontejner na odpadky

Záleží tedy i jakému účelu kontejner potřebujeme a kolik toho do něj chceme nacpat. Běžně se prodává i s víkem, takže se do něj nebude zbytečně prášit. Znečištění však není žádný problém, protože bez potíží ho můžeme vyčistit, takže v naší firmě může sloužit opravdu dlouho. Navíc má na své spodní straně konstrukci, která umožňuje nabrání pomocí vysokozdvižného vozíku, takže ho můžeme snadno přesouvat, kam se nám zlíbí.

Podobné příspěvky