Nezařazené

Dejte si pozor

Nikdo z nás nechce mít zkaženou dovolenou. Často stačí už jen ty zácpy na silnici, občas nějaký ten průjem nebo zvracení, či nějaké lehčí zranění. Krádež peněženky, vykradení automobilu nebo dokonce bytu v naší nepřítomnosti, to už je opravdu vrchol, kterému se každý chce vyhnout. Někdy ale vycházíme podobným rizikům dokonce vstříc, a to nejen na dovolené.
procházka u lesa.jpg

Dbejte na to, kde a kdy se pohybujete

V každé zemi najdeme místa, kterým je takzvaně lepší se vyhnout. Dbejte na rady průvodce, ať už tištěného nebo lidského. Načtěte si před odjezdem potřebné informace a nechoďte do městských částí a lokalit, které platí za nebezpečné. Pokud tedy nejste vyznavači adrenalinu, mistři bojových umění nebo nemáte zvládnutý kurs sebeobrany . I tak ale nemůžete nikdy vědět, co na vás útočník vytáhne a jak může být agresivní.
Pozor ale na procházky o samotě i v místech, kde běžně nebezpečí nehrozí, ale je již pokročilá hodina. Místní lapkové mohou číhat na nic netušící bezstarostné turisty nebo turistky a vzít si toho mohou víc, než jen vaši peněženku. Případů z médií známe dost.
otočení brunety.jpg

Zvolte vhodné oblečení

Zbytečně neprovokujte příliš sexy outfity. Jsou místa, kde si to dovolit můžete a místa, kde to zcela není vhodné. Můžete na sebe zbytečně přilákat nechtěnou pozornost a někdo si na vás může chtít pak počíhat. V ohrožení jsou samozřejmě víc slabší ženy, ale dnes také muži.
Stejně tak si zjistěte, jaké jsou zvyklosti v zemi, kam míříte. Hlavně, jedná-li se o nějakou exotiku. Jinak se můžete chovat v dovolenkovém resortu a jinak mimo něj mezi domorodci. Někde je některé evropské oblečení nemyslitelné, ať už z náboženských nebo jiných důvodů. Nebuďte v tomto směru lehkomyslní.
Nenechávejte nikde o samotě ani vaše děti a dbejte na jejich bezpečnost. Snažte se také působit sebevědomě.

Podobné příspěvky